UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Hračka Papoušek

Papoušci jsou bezpochyby nejbarevnějšími a nejkrásnějšími zástupci ptačí říše. Taková hračka papouška proto vnese nádech exotiky do každého dětského pokojíčku! Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku

Papouščí peripetie v dětském pokoji

Připravte se na příběh z naší rodinné zoo, kde hlavními hvězdami nejsou papoušci, ale naše dvě nezbedné ratolesti a jejich nekončící výmysly. Jako máma, která by už měla mít vlastní show "Přežít s dětmi", jsem si myslela, že mě už nic nepřekvapí. Ale pak přišel den, kdy se mezi hromadu autíček, stavebnic a plyšových medvědů vetřel jeden plyšový papoušek.

Tento exotický vetřelec se zdál být jen další přírůstek do naší sbírky hraček. Nicméně můj mladší syn Tomáš měl jiný názor. Prohlásil, že papoušek je ve skutečnosti tajný agent poslaný z daleké galaxie, aby zjistil, jak fungují lidské rodiny. A tak začala naše papouščí špionážní mise.

Když nešlo o špehování (tedy o poslouchání rozhovorů mezi plyšáky), byl papoušek zapojen do všech možných činností. Jednou byl jmenován kapitánem pirátské lodi vyrobené z krabic a polštářů, jindy byl vyhlášen za šampiona v leteckých závodech proti autíčkům.

Ale nejvíce jsme se zasmáli, když starší syn David rozhodl, že papoušek je ve skutečnosti operním zpěvákem. Vytáhl starý karaoke stroj a začal papouškovi učit nejznámější operní árie. Představa papouška, který by se stal hvězdou opery, nás rozesmála všechny.

I když byl papoušek zábavným přírůstkem v dětském pokojíčku, byl často zastiňován ostatními hračkami. Například ten den, kdy stavebnice přeměnila náš obývák na středověký hrad, byl papoušek jen obyčejným pozorovatelem. A když přišel čas na závody autíček, byl papoušek rychle zapomenut.

Takže ano, i když hračkový papoušek může přinést trochu exotického nádechu do domácího hraní, v našem případě byl spíše jen epizodním hercem v nekončícím představení, které se odehrává v našem dětském pokoji.

Věděli jste, že:

  • Papoušci jsou jedním z nejinteligentnějších druhů ptáků, schopní řešit komplexní problémy a napodobovat lidský hlas.
  • Amazonští papoušci mohou žít v zajetí až 60 let, což z nich činí dlouho žijící mazlíčky.
  • Papoušci mají velmi silný zobák, který používají k otevírání ořechů a semínek, a také jako "třetí končetina" pro šplhání.
  • Ve volné přírodě papoušci často žijí ve velkých hejnech a jsou vysoce sociální ptáci.


Víte, že nákupem 
hračky papouška na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud vás hračka papoušek nezaujala, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.