UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Plyšový Kamzík

Plyšový kamzík sedne jako jistá část těla na hrnec každému neposednému dítku, které od rána do večera poskakuje, ať už během libovolného přesunu z bodu A do bodu B nebo třeba na gauči v obýváku. S touto divokou horskou kozou si proto budou děti rozumět víc než dokonale! Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku

Kamzík, který chtěl být astronautem

Ve světě, kde plyšové hračky tvoří neodmyslitelnou součást dětských pokojů, bydlí v našem domě plyšový kamzík, který si klade za cíl dostat se hodně vysoko. Ano, doslova vysoko. Náš plyšový kamzík má totiž sen stát se astronautem. A jak to celé začalo? Připoutejte se, startujeme.

Byl to obyčejný večer, kdy děti rozprostřely mapu sluneční soustavy na podlaze a rozhodly se, že je čas prozkoumat vesmír. A kdo by byl lepším průvodcem než kamzík s vrozenou schopností šplhat vysoko? I když, pravda, jeho předchozí expedice se omezovaly na výstupy na nejvyšší poličku knihovny.

"Potřebujeme kapitána pro naši misi," prohlásila starší s vážností velitele kosmické mise. A tak se kamzík, obklopen stavebnicemi rakety a modely planet, stal velitelským důstojníkem naší obývací pokoje kosmické stanice. Jeho první úkol? Naučit posádku (tedy naše děti) vše o gravitaci, černých dírách a, samozřejmě, o tom, jak najít cestu zpět domů.

Celý večer jsme "cestovali" z jedné planety na druhou, přičemž kamzík nám ukazoval, jak se vyhnout asteroidům (roztroušeným hračkám) a jak sbírat vzorky (puntíky od fix na mapě sluneční soustavy). Děti byly nadšené a kamzík si užíval každou minutu svého vesmírného dobrodružství. Na konci mise, když se všichni astronauti bezpečně vrátili na Zemi (čili do postelí), kamzík byl prohlášen za hrdinu. Ležící na nočním stolku, vedle knihy o vesmíru, se zdálo, že sní o svých dalších expedicích. Možná se jednou dostane na skutečnou Mezinárodní vesmírnou stanici. A kdo ví, možná i dál. 

Věděli jste, že:

  • Kamzíci jsou skvělí lezci: Jejich schopnost šplhat po skalnatých terénech je jednoduše úchvatná. Naše plyšová verze sice nelezla, ale inspiruje k vysokým cílům.
  • Žijí ve vysokohorských oblastech: Kamzíci dávají přednost životu ve velkých výškách, kde mají málo přirozených nepřátel. Tento plyšový kamzík si zvolil výšky dětské fantazie.
  • Mají silný smysl pro rodinu: Kamzíci žijí ve skupinách zvaných stáda. Podobně tento plyšový kamzík posiluje pocit sounáležitosti mezi dětmi.
  • Mají velmi dobrou rovnováhu: Díky svým speciálně adaptovaným kopytům se mohou pohybovat po strmých skalách s neuvěřitelnou jistotou. Náš kamzík, i když stojí pevně na dvou nožkách, podněcuje k vyvážené hře.
  • Jsou chráněným druhem v některých oblastech: Snahy o ochranu kamzíků ukazují význam péče o naše přírodní prostředí. Plyšový kamzík učí děti o ochraně a udržitelnosti.


Víte, že nákupem 
plyšového kamzíka na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud vás plyšový kamzík nezaujal, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.