UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Plyšový Mamut

Chcete se s dětmi vydat na vzrušující pouť časem? Plyšový mamut vás vezme až do Doby ledové, kdy tito fascinující titáni žili. Připraveni na dobrodružství? Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku

Cesta časem: Dobrodružství s plyšovým mamutem

V domácnosti, kde knížky ožívají a stavebnice tvoří impozantní pevnosti, se jednoho dne objevil nečekaný přírůstek. Plyšový mamut, velikán s měkkým srstnatým tělem a přátelskými očima, se rychle stal největším dobrodruhem naší rodiny.

Jako mladá maminka, která každý den proplouvá rozbouřenými vodami života dvou malých objevitelů, jsem si nemyslela, že nás plyšová hračka může zavést na cestu časem. Ale s příchodem mamuta, kterého jsme pojmenovali Manny, se naše obývací pokoj proměnil v pravěký svět, plný dobrodružství a objevů.

Naše první "pravěká expedice" začala, když jsme rozhodli postavit pro Mannyho domov z kartonových krabic. Děti se chopily úkolu s nadšením historiků, pečlivě malujíc na krabice obrazy pravěkých zvířat a rostlin. Manny, stojící uprostřed obývacího pokoje, se díval na svůj nový domov s co největší hrdostí, jakou plyšový mamut může vyjádřit.

Jedna z našich nejvtipnějších historek se odehrála, když jsme se vydali na "lov mamutů" do místního parku. Armáda (já a moje dvě děti) vybavená lopatkami a kyblíky, vedená neohroženým Mannym, se vydala hledat "pravěké poklady". Když jsme "náhodou" objevili "zkamenělinu" (kámen neobvyklého tvaru, který jsem tam tajně umístila předem), vzrušení bylo nezměrné. "Mami, Manny nám pomohl najít pravěký poklad!" volaly děti, zatímco kolemjdoucí se usmívali na naši malou expedici.

Naše dobrodružství s plyšovým mamutem Manny nás naučilo, že historie a pravěk nemusí být jen slovy v knihách, ale mohou ožít přímo v našem obývacím pokoji. A i když Manny nemůže vyprávět příběhy ze svého života, jeho přítomnost v naší rodině inspirovala nejen hry, ale i učení a objevování nových věcí o světě, ve kterém kdysi žil.

Věděli jste, že:

  • Mamuti byli blízcí příbuzní dnešních slonů, kteří obývali Zemi během ledových dob.
  • Tyto ohromné tvory měly dlouhou srst a obrovské kly, které jim pomáhaly přežít v chladném klimatu.
  • Mamuti jsou jedním z nejznámějších pravěkých druhů, díky dobře zachovaným exemplářům nalezeným v permafrostu.
  • Zkameněliny mamutů byly nalezeny na mnoha místech po celém světě, což naznačuje, že byli rozšířeni téměř globálně.
  • Poslední mamuti vyhynuli před asi 4 000 lety, což je důkazem toho, že lidé a mamuti se na nějakou dobu na Zemi podělili.


Víte, že nákupem 
plyšového mamuta na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud vás plyšový mamut nezaujal, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.