UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Pomůcky pro vinaře

Pomůcky pro vinaře

Nejstarší vinařství na světě bylo nalezeno v Arménii a pochází z doby před více než 6000 lety. Tedy tak dlouho, ne-li déle, si lidé připíjejí tímto lahodným nápojem z kvašených vinných hroznů. Věřím, že už v té době bylo společenskou událostí přiťuknout si pohárem vonícím po révě. Zpočátku se zcela jistě jednalo o hliněné nebo dřevěné nádoby, později i měděné a cínové číše nebo kalichy. Teprve postupem času si mohl člověk říci, naleji si sklenici vína. Od těch časů šel vývoj nesmírně dopředu, a já jsem ráda, že si dnes můžu vybírat. Nejen do čeho si naleji svůj oblíbený ročník, ale také z obrovské škály doplňků a pomocníků. Například korek nemusím složitě páčit nožem. I když připouštím, že nonšalantní otevírání lahve šavlí mě nepřestává fascinovat. Dnes mám k dispozici vývrtku, která mi usnadní práci. Mám doma manuální i elektrickou, navíc v různých barvách i provedeních. Elegantní, moderní i vtipné, vždy si vyberu podle aktuální nálady. A kdo by neznal tu nepříjemnou situaci, kdy se snažíte vytažený korek nacpat zpět do hrdla láhve. V tom případě se mi velmi hodí šikovná zátka, kterou láhev opět uzavřu.

A teď něco pro milovníky designových kousků. Pochlubte se svou oblíbenou značkou a ročníkem před návštěvou - umístěte láhev do stylového držáku. U nás je populární ten, který vypadá, jako by popíral zemskou přitažlivost, což často zmate nejednoho návštěvníka. Samotná příprava vína je rituálem, při kterém doma rádi upotřebíme několik nezbytností. Teploměr na víno nám na první pohled sdělí, jestli je nápoj připraven nebo má jít ještě na pár chvil do lednice. Rádi také používáme chladící tyčinku na víno. Aerator zase obsah láhve provzdušní, a my si tak můžeme vychutnat jeho plnou kvalitu. Nálevka je příjemným pomocníkem, zvláště pokud si nechci pokapat nový ubrus nebo oblíbené šaty. Všechny tyto pomůcky jsou navíc ideálním dárkem pro každého milovníka vína. Když v dárkové tašce vedle láhve oblíbené značky objeví některý z výše uvedených doplňků, zcela jistě zajásá radostí. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se bude radovat i v případě, že podobného pomocníka už doma má.

Pro Dudlu napsala: Martina Velecká

vino-vanoce-fotky