UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Prasátko Peppa hračky

Prasátko Peppa hračka

Kdo by neznal přátelskou a trochu panovačnou Pepu? A pokud jste o ni ještě neslyšeli, ráda vám ji představím. Pepa je hlavní hrdinka velmi oblíbeného britského seriálu Peppa Pig. Jedná se o prasečí slečnu, která je velmi milá, ale také trochu panovačná a navíc neustále brebentí. Její nejlepší kamarádka je ovečka Zuzanka. Každá epizoda je velmi krátká a jedná se o velmi jednoduché příběhy v běžných životních situacích. Například při nákupu, ve školce, s prarodiči na výletě atd. I proto se to dětem tak líbí, jelikož podobné příběhy zažívají i ony samy.

Snadno zapamatovatelná a oblíbená u dětí je též znělka, kde Pepa vesele představuje svoji rodinu a u toho celá rodina chrochtá. To připadá dětem velmi zábavné. Tento seriál se vysílá od roku 2004 a drží se tedy v oblibě již skoro 20 let. To, že se vysílá takto dlouho, jsem vůbec netušila až do jednoho dne, kdy jsme s tříletým synem kupovali knížku prasátko Peppa a prodával nám ji asi dvacetiletý brigádník. Začal si se synem povídat, jak měl tuto pohádku rád a doteď si pamatuje některé díly. V té chvíli jsem si připadala opravdu stará.

Velmi zajímavé situace nastanou tehdy, když začnete prasátko Peppu probírat s dospělými. Schválně to příště při nějaké příležitosti zkuste. Již první problém je, že hodně dospělých si myslí, že prasátko Peppa je kluk. Poté se začnou rozčilovat tatínci, že z nich v této pohádce dělají hlupáky. Což je tedy mimochodem pravda. Maminkám se zas nelíbí, jak je v této pohádce vše jednoduše vyřešeno. Děti poslouchají, autobus přijede zrovna ve chvíli, kdy je potřeba, prší jenom chviličku a tak dále. To nás maminky ještě víc rozčílí, jelikož ve skutečnosti je to většinou spíše naopak. Nic to ale nemění na tom, že děti prasátko Pepinu a její kamarády prostě milují. A pokud máte v okolí malé dítě a nevíte, co pěkného mu koupit třeba k narozeninám či jiné příležitosti, vězte, že cokoliv s touto prasečí slečnou či její rodinou dítě nadchne.

Pro Dudlu napsala: Sylvie Gorková