UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je dobré na průdušky a jak je odhlenit?

Zánět průdušek je poměrně častým respiračním onemocněním, které se vyskytuje především v zimních měsících a dokáže pořádně potrápit. Vyznačuje se především úporným a dlouhotrvajícím kašlem, který je způsoben hlenem v dýchacích cestách. Zahlenění jako takové může způsobovat i řadu dalších komplikací, jako je například bolest hlavy, zalehlé uši, ucpaný nos, povlak na jazyku, tlak za očima a další.

co-je-dobre-na-prudusky

Akutní zánět průdušek?

Jak se zbavit zahlenění

K tomu, abyste se co nejdříve zbavili zahlenění, je důležité hlen zředit. A právě z toho důvodu je žádoucí dostatečný příjem tekutin. Ideální volbou jsou bylinné čaje. Dobrou volbou jsou také teplé zeleninové a masové vývary. Dobrou volbou je i popíjení vincentky nebo její inhalování.

Pomoci může i zvlhčování vzduchu. Zvlhčovače, které fungují na principu studené páry, pomáhají díky vlhčímu vzduchu uvolnit hlen, snižovat jeho viskozitu a usnadňovat tak vykašlávání. Důležitý je i klidový režim a dostatek spánku. Tělo tak bude mnohem snáze bojovat s infekcí.

sportovni-vyziva

Od zahlenění vám mohou pomoci některé běžně dostupné léky, nejčastěji sirupy, tzv. expektorancia, která usnadňují odstranění hlenů, které se nahromadily v dýchacích cestách.

Od zahleněných průdušek vám může pomoci také kloktání vlažné slané vody. Kromě toho, že uvolní nahromaděný hlen v krku, pomáhá i zbavit tělo škodlivých látek. Můžete sáhnout i po dalších přírodních prostředcích, které výborně fungují na odhlenění. Patří k nim třeba zázvor, ze kterého si můžete připravit nálev a smíchat ho s medem a citronem.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: