Co je hlezno?

Každý máme hlezno, ale jak to přesněji popsat? Je to jeden z nejsložitějších kloubů v našem těle. Pokud máte často úrazy s kotníkem tak se můžete setkat právě s hleznem. Tento kloub se skládá z lýtkové holenní a hlezenní kosti jak píšou odborné weby. Ano je to pro nás laiky lidově řečeno jako kotník pro naše lepší pochopení.

co-je-hlezno
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Mnohokrát se nám nebo vám určitě stalo, že jste špatně šlápli ze schodů a najednou jste měli problém došlápnout na nohu. U některých případů se potom může jednat o podvrtnutí, které se opravdu nevyléčí za pár dní. Vše navíc vyžaduje klidový režim, ledování a také chůzi o berlích, popřípadě navíc k tomu ještě dostanete ortézu.

Jestliže je navíc venku nádherné počasí tak to pro některé jedince musí být naprosto za trest. Ale věřte nám, že se to dá vydržet, protože kdo by chtěl mít i nějaký ten pozůstatek a nemohl se tak později zúčastnit běžeckých závodů. Naše tělo navíc potřebuje regenerovat a pakliže se vám už nějaký ten nemilý úraz stane je potřeba tělu i pomoci.

sportovni-vyziva

Pravidelný přísun vápníku a dalších vitamínů a minerálů a samozřejmě také dostatek vody nám napomůže v lepším hojení ran. Kdo, ale nerad odpočívá může si k tomu vzít nějakou tu knížku nebo si zahrát na svém počítači hry. Je to samé jako s vaším autem, pokud také nepojede tak ho opravdu ani už neroztlačíte a zajisté jste ten typ člověka, který s ním jede ihned do servisu, aby se tak poté mohl dostat do svého zaměstnání.

Na podobné bázi pracuje i naše tělo. Jen naše tvrdohlavá hlava a naše zajeté zvyky nám občas nedovolí naprosto z nesmyslného důvodu odpočívat. Zdraví máme pouze jedno a nedoléčená zranění se nám mohou později krutě vymstít. Proto mysleme dopředu a pravidelně si tak dopřávejme nejen odpočinku, ale také doplňků, které nám navíc pomohou s pevností našim kostí atd. Uvidíte, že vám za to vaše tělo poděkuje.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: