Co je promoření?

Názorný příklad tedy může dát Covid-19, díky kterému naše životy byly velmi poznamenány. U některých lidí tolik ne a u jiných ano. Na základě promoření mělo dojít ke kolektivní imunitě a toho, že si lidé tak udělají obranné látky proti tomuto viru.

co-je-promoreni

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Ano někteří obyvatelé prodělali tuto nemoc bez příznaků a jiní mají následky do dnešního dne. Cílem tedy bylo postupné promořování. Ohled se samozřejmě bral na nemocné lidi a starší obyvatele ČR. Osobně si myslíme, že tuto nemoc prakticky prodělal snad každý občan ČR, ale možná se najdou i tací jedinci kteří ji stále neprodělali.

Nejen ČR, ale i další země zaváděly opatření a jednalo se o očkování. Bralo se samozřejmě v potaz, že lidé jenž mají ještě protilátky a to po dobu několika měsíců se nemusejí dávat prozatím očkovat a tak mohou vyjet do ciziny. Jenomže jak tomu bude zase na podzim, když nyní je vše volně zpřístupněno a můžeme tak cestovat bez jakýchkoliv obav?

Nastane ta samá situace kdy budeme opět nosit respirátory a zhorší se nám díky tomu naše dýchání? Je zdravé nosit respirátor několik hodin denně? Jak tato situace bude opět řešena? Zatím si tedy užívejte možnosti volnému pohybu a pobytu v zahraničí a tyto starosti odhoďte za hlavu. Je vždy na daném jedinci jakou má on sám imunitu a jak se vůči těmto nemocím bude bránit jeho tělo.

sportovni-vyziva

Pobyt venku a na vzduchu nám také pomůže se lépe vypořádat s jakýmkoliv onemocněním, protože významnou roli vždy hraje i naše psychika, která nám dokáže pořádně zamotat naši hlavu. Ale co můžete ještě dodat je to, že díky tomuto jsme mohli být daleko více se svými rodinami a vážit si tak jejich přítomnosti.

Chytré telefony a hry se najednou pro nás stali ne tolik už významnými a my si dokázali, že lidské zdraví je daleko přednější než chytrá aplikace nebo hra. Nemáte na to stejný názor nebo naopak zcela odlišný?

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: