UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak léčit ledviny?

Ledviny jsou v našem těle velmi důležitým a nepostradatelným orgánem. Pomáhají odstraňovat škodlivé a odpadní látky z těla a také odstraňují přebytečnou vodu z těla v podobě moči. Detoxikují tak organismus a produkují aktivní formu vitamínu D. Pokud vaše ledviny nepracují tak jako by měly, dodejte jim potřebnou péči.

jak-lecit-ledviny

Jak dlouho léčit zánět ledvin? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Zánět ledvin - jak ho poznat?

Zánět ledvin (pyelonefritida) patří k nejčastějším onemocněním ledvin.  Poznáte ho podle nejrůznějších varovných signálů.  Zánětu ledvin obvykle předchází zánět močového měchýře, odkud se bakteriální infekce šíří vzestupně do ledvin.

Zánět močového měchýře poznáte podle těchto nepříjemných příznaků:

  • pálení a bolest při močení,
  • časté nutkání na močení,
  • změna barvy moči
  • zvýšená tělesná teplota, únava


A jak poznat, že se nákaza rozšířila i na ledviny? Podle těchto varovných signálů:

  • velmi silné bolesti v bederní oblasti, většinou na jedné straně
  • zvýšená tělesná teplota až horečka
  • zimnice
  • další příznaky spojené se záněty močových cest (viz výše)


Pokud vás postihne zánět močového měchýře a chcete nejprve vyzkoušet přírodní léčbu, pak vsaďte na brusinky azlatobýl. Zároveň také zvyšte příjem teplých bylinných čajů. Pokud ovšem přírodní léčba selže, nevyčkávejte zbytečně dlouho s návštěvou lékaře, který vám s nejvyšší pravděpodobností předepíše antibiotika. Zánět ledvin je pak nutné léčit antibiotiky vždy.

sportovni-vyziva

Jak udržet ledviny zdravé?

Základem je pestrá vyvážená strava bohatá na dostatek zeleniny a čerstvého ovoce. Důležité je zásadně omezit množství soli přijímaného v potravě. Zároveň také omezte příjem potravin s vysokým obsahem draslíku, například banány nebo ořechy. Draslík totiž ledvinám příliš neprospívá. Samozřejmě nezapomeňte také na dostatečný příjem tekutin. Ledvinám nejvíce prospívá pití čisté neperlivé vody a bylinných čajů. Důležité je vyvarovat se prochladnutí.

Vyplatí se vsadit také na nejrůznější doplňky stravy, které budou pozitivně působit na zdraví vašich ledvin. Doplňte tělu důležitý vitamín C, D a vitamíny skupiny B. Blahodárně na ledviny působí také výše zmiňovaný zlatobýl, který se vyznačuje močopudnými a protizánětlivými účinky.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea Bělohradská

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: