Jak léčit ledviny?

Ledviny jsou v našem těle velmi důležitým a nepostradatelným orgánem. Pomáhají odstraňovat škodlivé a odpadní látky z těla a také odstraňují přebytečnou vodu z těla v podobě moči. Detoxikují tak organismus a produkují aktivní formu vitamínu D. Pokud vaše ledviny nepracují tak jako by měli, dodejte jim potřebnou péči.

jak-lecit-ledviny

Jak léčit ledviny? (Zdroj fotky: Freepik.com)

A jak takové ledviny léčit a navrátit jim jejich funkčnost a zdraví?

Základem je správně vyvážená strava bohatá na dostatek zeleniny a čerstvého ovoce. Důležité je zásadně omezit množství soli přijímaného v potravě. Zároveň také omezte příjem potravin s vysokým obsahem draslíku, například banány nebo ořechy. Draslík totiž ledvinám příliš neprospívá. Samozřejmě nezapomeňte také na dostatečný příjem tekutin. Ledvinám nejvíce prospívá pití čisté neperlivé vody a bylinných čajů. Důležité je vyvarovat se prochladnutí.

Vyplatí se vsadit také na nejrůznější doplňky stravy, které budou pozitivně působit na zdraví vašich ledvin. Doplňte tělu důležitý vitamín C, D a vitamíny skupiny B. Blahodárně na ledviny působí také zlatobýl, který se vyznačuje močopudnými a protizánětlivými účinky.

sportovni-vyziva

Jak se může projevovat onemocnění ledvin, nejčastěji jejich zánět?

Toto onemocnění poznáte podle nejrůznějších varovných signálů. Těmi může být pálení a bolest při močení, časté nutkání na močení, změna barvy moči či její pěnění nebo bolest v oblasti beder. Dalším projevem mohou být i otoky končetin a zadržování vody v těle, v důsledku toho také přírůstek hmotnosti.

Pokud vás postihne zánět ledvin nebo močového měchýře a chcete nejprve vyzkoušet přírodní léčbu, pak vsaďte na brusinky a onen zmiňovaný zlatobýl. Zároveň také zvyšte příjem teplých bylinných čajů. Pokud ovšem přírodní léčba selže, nevyčkávejte zbytečně dlouho s návštěvou lékaře, který vám s nejvyšší pravděpodobností předepíše antibiotika.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: