UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odstranit papilomy?

Papilomy jsou drobné kožní výrůstky, které jsou benigní a vyrůstají na povrchu kůže a sliznic. Častěji se s tímto problémem potýkají ženy. Tyto benigní výrůstky způsobuje HPV virus. Nejsou svým způsobem nebezpečné, ale problém mohou způsobovat z důvodu svého růstu. Ty, které způsobují potíže, lze odstranit chirurgicky nebo endoskopicky, kdy dojde ke kompletnímu odstranění celé nádorové tkáně.

jak-odstranit-papilomy_1

Jak doma odstranit papilomy? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Babské rady jak odstranit papilomy

Některé bradavice či papilomy nemusí vadit, a tak není nutné jejich odstraňování. V opačném případě je ale třeba se rozhodnout pro vhodné řešení jejich likvidace. Mohou totiž způsobovat třeba problémy při oblékání nebo jsou kosmetickou vadou. Papilomy kromě chirurgického odstranění můžete zkusit léčit volně dostupnými přípravky nebo můžete vyzkoušet některé z babských rad.

Česnek a náplast

Různé bradavice a papilomy je možné kromě chirurgické cesty zkusit odstranit i nejrůznějšími domácími metodami. Jednou z nich je použití česneku v kombinaci s náplastí. Jak na to?

Stačí jen oloupat česnek a jeden plátek vložit na dané místo. Následně jej přelepte náplastí. Nechte česnek působit a případně podle potřeby opakujte. Místo můžete i potírat prolisovaným česnekem. Papilom či bradavice by měly zmizet.

Jedlá soda

Zlikvidujte nevzhledné papilomy v pohodlí vašeho domova levou zadní. Dalším pomocníkem vám může být jedlá soda. Tento přírodní lék totiž dokáže zvýšit pH. A protože bradavicím a papilomům se daří v kyselém prostředí, pak je použití jedlé sody skvělou volbou. Jak postupovat?

Připravte si jedlou sodu, misku s vodou, lžičku a náplast. Do misky dejte pár kapek vody a přidejte čtvrt lžičky jedlé sody. Směs promíchejte do konzistence kašičky. Směs aplikujte na náplast a tu nalepte na papilom. Aplikaci opakujte tak často podle potřeby, dokud výrůstek úplně nezmizí.

sportovni-vyziva

Upozornění na závěr

Výše zmíněné postupy jsou je babskými radami, které nemusí přinést výsledek. Pokud by problém s papilomy i nadále přetrval, vyrazte za kožním lékařem a nechte si papilomy odstranit odborně.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: