Jak odstranit papilomy?

Co to jsou vlastně papilomy? Jedná se o takové drobné kožní výrůstky, které jsou benigní a vyrůstají na povrchu kůže a sliznic. Častěji se s tímto problémem potýkají ženy. Tyto benigní výrůstky způsobuje HPV virus. Nejsou svým způsobem nebezpečné, ale problém mohou způsobovat z důvodu svého růstu. Ty, které způsobují potíže lze odstranit chirurgicky nebo endoskopicky, kdy dojde ke kompletnímu odstranění celé nádorové tkáně.

jak-odstranit-papilomy_1

Jak odstranit papilomy? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Některé bradavice či papilomy nemusí vadit, a tak není nutné jejich odstraňování. V opačném případě je ale třeba se rozhodnout pro vhodné řešení jejich likvidace. Mohou totiž způsobovat třeba problémy při oblékání nebo jsou kosmetickou vadou. Papilomy kromě chirurgického odstranění můžete zkusit léčit volně dostupnými přípravky nebo můžete vyzkoušet některé z babských rad.

Různé bradavice a papilomy je možné kromě chirurgické cesty zkusit odstranit i nejrůznějšími domácími metodami. Jednou z nich je použití česneku v kombinaci s náplastí. A jak na to? Stačí jen oloupat česnek a jeden plátek vložit na dané místo. Následně jej přelepte náplastí. Nechte česnek působit a případně podle potřeby opakujte. Místo můžete i potírat prolisovaným česnekem. Papilom či bradavice by měly zmizet.

Zlikvidujte nevzhledné papilomy v pohodlí vašeho domova levou zadní. Dalším pomocníkem vám může být jedlá soda. Tento přírodní lék totiž dokáže zvýšit pH. A protože bradavicím a papilomům se daří v kyselém prostředí, pak je použití jedlé sody skvělou volbou.

sportovni-vyziva

A co k proceduře budete potřebovat?

Připravte si jedlou sodu, misku s vodou, lžičku a náplast. Do misky dejte pár kapek vody a přidejte čtvrt lžičky jedlé sody. Směs promíchejte do konzistence kašičky. Směs aplikujte na náplast a tu nalepte na papilom. Aplikaci opakujte tak často podle potřeby, dokud výrůstek úplně nezmizí.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu drogerii a kosmetiku: