UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pročistit ledviny?

Ledviny jsou párový orgán vylučovací soustavy. Pro náš život jsou nezbytně důležité, protože filtrují krev, odvádí z těla odpadní a toxické látky a přebytečnou vodu a tím udržují vnitřní prostředí organismu v rovnováze. Také napomáhají správné funkci imunitního systému. Naše ledviny, které jsou tolik důležité, si však často doslova ničíme sami svým životním stylem.

Aby nám dobře sloužily, je třeba jim jejich celoživotní práci oplácet tím, že se o ně budeme starat a budeme se je snažit zatěžovat co nejméně. Čas od času jim pak můžeme dopřát zasloužený detox, který je pročistí a revitalizuje. Jak své ledviny nejlépe pročistit a udržet je v kondici?

jak-procistit-ledviny

Jak rychle pročistit ledviny? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak se projevuje nedostatečná činnost ledvin?

Dojde-li k narušení správné činnosti ledvin, začnou se v těle hromadit odpadní látky. O tomto stavu mluvíme jako o urémii a přináší s sebou celou řadu zdravotních potíží, které bychom mnohdy ani nemuseli připisovat ledvinám.

Patří sem například:

 1. vysoký krevní tlak
 2. křečové žíly na dolních končetinách
 3. kožní onemocnění (ekzémy)
 4. osteoporóza, revmatismus, artritida
 5. otoky (otoky nohou, váčky pod očima)
 6. psychické potíže (deprese, úzkosti)
 7. zhoršená kvalita vlasů, nehtů a pokožky
 8. únava
 9. zhoršená imunita (časté angíny)


V krajním případě může dojít až k závažným poruchám ledvin či ledvinovému selhání.

sportovni-vyziva

Jak posílit a pročistit ledviny?

Naprostým základem je prevence – je tedy nutné starat se o své ledviny tak, aby netrpěly. Nejvíce jim dáváme zabrat nezdravou stravou s přemírou soli, konzervantů a barviv, a nedostatečným pitným režimem. Kromě toho pokud žijeme ve městě, nedýcháme vždy právě čistý vzduch. Detoxikací ledvin zbavíte tělo nahromaděných odpadních látek a toxinů a tím je nakopneme a nesmírně jim ulehčíme.

Abyste ledviny pročistili a pročistili tak i celé své tělo, držte se následujících rad:

 1. Stravujte se zdravě – omezte bílé pečivo, sůl a všechny potraviny, které obsahují chemické látky (konzervanty, barviva, glutamáty a další)

 2. Omezte alkohol, cigarety a jiné návykové látky

 3. Dodržujte poctivý pitný režim – snažte se vypít alespoň 2 litry čisté vody denně

 4. Vyrazte si do přírody a nadýchejte se čistého vzduchu – prospějete tím nejen ledvinám a plicím, ale také své psychice

 5. Dopřejte si více spánku a relaxace

 6. Pokuste se eliminovat stres

 7. Vsaďte na bylinky, které pomáhají čistit organismus – kopřiva, kurkuma, petržel, pampeliškový kořen, brusinky (listy i plody), bazalka, březové listy, řapíkatý celer

 8. Detoxikujte ledviny zelenými superpotravinami a doplňky stravychlorella (sladkovodní řasa, která na sebe váže toxické látky a zplodiny metabolismu), zelený ječmen, mladá pšenice, spirulina (modrozelená řasa, která obsahuje spoustu antioxidantů a také podporuje imunitu)

 9. Zařaďte do jídelníčku potraviny bohaté na antioxidanty – kromě výše zmíněných bylinek a doplňků stravy jsou výbornou volbou šípky, rakytník, černý rybíz, borůvky, maliny či jahody


Pro Dudlu napsala: Andrea Bělohradská | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: