Jak shodit břicho?

Zhubli jste, ale stále se vám nedaří zbavit se přebytečného tuku na břiše? Zjistěte, jak se dostat do formy a jak zapracovat na této problémové partii. Právě břicho je místem, které se řadí mezi nejvíce problémové partie celého těla. Tukové polštářky v oblasti břicha navíc můžou způsobovat nejrůznější zdravotní problémy. Je proto nejvyšší čas se jich nadobro zbavit. Dostaňte se opět do formy a upravte tuto partii do ladných a svůdných křivek, se kterými budete moci být maximálně spokojeni. Čekají na vás dva základní kroky – úprava jídelníčku a správně zvolené cviky.

jak-shodit-bricho

Jak co nejrychleji shodit břicho? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak nejlépe shodit břicho

Začněte už u stravy. Skvělým řešením je odlehčení jídelníčku a vyloučení určitých potravin. Pokuste se změnit váš pitný režim. Zapomeňte na bublinkové nápoje a přeslazené limonády. Jednoduše je nahraďte čistou neperlivou vodou. To je základní krok vedoucí ke snížení množství tuku v oblasti břicha.

Dalším krokem je výrazné omezení soli. Nadměrná konzumace soli může mimo jiné způsobovat zadržování vody a tím také nárůst hmotnosti. Zvýšená spotřeba soli následně také může vést k srdečním onemocněním a osteoporóze. Denní doporučená dávka množství soli se pohybuje v rozmezí 3 – 5 gramů. Ovšem alarmující je to, že většina Čechů má denní spotřebu až dvojnásobnou.

sportovni-vyziva

Vyvarujte se také konzumace nadýmavých potravin a zapomeňte na alkohol. Dopřejte si také dostatečný odpočinek a kvalitní spánek. Zařaďte wellness aktivity nebo vyzkoušejte některou z meditačních technik.

V neposlední řadě zařaďte do vašeho hubnoucího plánu také vhodné cvičení. Perfektní volbou je kardioaktivita v kombinaci se silovým tréninkem. Právě silový trénink vám pro likvidaci tuku v břišních partiích poslouží mnohem více než klasické sedy-lehy. Na hubnutí břicha je skvělou volbou také cvičení s obručí. Cvičte 5x týdně po dobu 30 – 60 minut a účinky se brzy dostaví.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: