UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se zbavit tuku na břiše?

Ze zvědavosti jsem si jednou dělala menší průzkum mezi svými kamarádkami a ptala jsem se jich, jestli jsou skutečně spokojené se svým tělem. Drtivá většina z nich mi odpověděla buď rázné ne, nebo umírněnější ano. Nicméně většina z nich ještě dodala, že by rády zhubly na nohou, zadku, břichu... Mrzelo mě, že spousta mých kamarádek má ke svému tělu negativní přístup a že jsem ani od jedné nezaslechla: „Jsem spokojená, protože teď cvičím a cítím se fyzicky fakt skvěle!“ Už jenom pozitivní myšlení udělá s hubnutím divy (vyzkoušeno za vás). Zřejmě každou z nich pálila palčivá otázka, jak mají konkrétní partii zhubnout. Co mají udělat proto, aby se konečně zbavily toho tuku na břiše?

jak-se-zbavit-tuku-na-brise

Jak se zbavit podkožního tuku na břiše? (Zdroj fotky: Freepik.com)

 Jak se efektivně zbavit podkožního tuku na břiše

Pokud očekáváte, že odpověď je jednoduchá, tak vás bohužel zklamu. Hubnoucí proces není otázkou týdne, ale spíš měsíců. Pokud by vám nějaká zázračná dieta slibovala, že díky ní zhubnete desítky kilogramů za týden, tak jí prosím nevěřte. I kdyby se vám to zázrakem podařilo, po návratu k běžné stravě by vám hrozil jojo efekt a váhu byste měli zpět (a ani byste nevěděli, jak se to stalo). Hubnutí je o komplexním přístupu, kdy je potřeba upravit jak stravovací návyky, tak pohybové činnosti. Ráda bych s vámi sdílela svoje zkušenosti. Začněme se stravovacími návyky, protože už jen díky úpravě stravy lze získat 80% šanci na úspěch.

Příjem a výdej 

Z mé vlastní zkušenosti vím, že hubnutí ovlivňuje celé tělo, takže pokud chcete zhubnout na břiše, pravděpodobně budete mít štíhlejší i další partie. V zásadě se jedná o jednoduchý princip – pokud chcete zhubnout, musíte mít větší energetický výdej než příjem.

sportovni-vyziva

Důležité je vědět, kolik toho za den sníte. Mně s tím ze začátku pomohla aplikace, kam jsem si každý den zapisovala svůj jídelníček. Ideálním řešením je pak tento jídelníček vzít a objednat se s ním k nutričnímu terapeutovi – ten s vámi detailně rozebere, které hodnoty jsou správné a kde je naopak potřeba ubrat, či přidat. Zároveň vám může změřit vaše současné hodnoty v těle, takže budete vědět, jakou máte výchozí startovací pozici. Já si už tabulky nezapisuji a snažím se držet obecné zásady, že na každou porci mám sníst cca 50 % sacharidů, 30 % tuků a 20 % bílkovin.

Důležitou roli hraje také pohybová aktivita, která tvoří zbývajících 20 %. Já jsem ze začátku udělala tu chybu, že jsem cvičila jen na břicho a myslela si, že to stačí a že právě tím shodím tuk na břiše. Samozřejmě se tak nedělo. Po důkladnějším prostudování jsem zjistila, že je potřeba cvičit celé tělo a ideální je střídat aerobní činnost s posilovací. A tak pravidelně chodím na dlouhé procházky (ano, i tento pohyb se počítá) a doplňuji to posilovacími cviky zaměřenými na celé tělo.

Závěrem bych vám chtěla poradit, abyste k hubnutí přistupovali s rozumem. Nebičujte se, pokud si dáte dort nebo skleničku červeného vína. Hubnutí je o malých krůčkách, které vás postupně vedou do cíle. Když nepůjdete každý den běhat, svět se nezboří. Třeba jste místo toho ušli několik kilometrů v obchoďáku, když jste vybírali vánoční dárky. A hlavně... neporovnávejte se s influencery na internetu, nikdy totiž nevíte, co je za zavřenými dveřmi a jestli zrovna oni taky neměli před chvílí čokoládu.

Pro Dudlu napsala překladatelka: Lucie Ušiaková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: