UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyčistit zubní protézu?

Pokud nemáte své vlastní zuby, ale protézu, i té musíte věnovat náležitou péči. Zubní protéza vyžaduje důkladné a pravidelné čištění, a to především z toho důvodu, aby se efektivně odstranily zbytky fixačního přípravku nebo se předešlo nepříjemnému zápachu a rozšíření bakterií v ústní dutině.

jak-vycistit-zubni-protezu

Jak vyčistit zubní protézu od zubního kamene? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak nejlépe vyčistit zubní protézu

Nevíte si rady s tím, jak takovou zubní protézu účinně vyčistit? Jednou z možností jsou speciální antibakteriální tablety. Ty se během chvilky rozpustí ve sklenici s vodou a do té už jen stačí zubní náhradu vložit, ideálně na noc. Tyto čistící tablety se postarají o likvidaci 99,9 % bakterií a zároveň také o odstranění zápachu. Pomáhají protézu zbavit plaku a zbytků jídel.

Antibakteriální tablety jsou tak výrazně lepším řešením než čištění protézy zubní pastou, a to z toho důvodu, že odstraní až 100x více bakterií. Tableta se také dostane do míst, která jsou při manuálním čištění hůře dostupná. Předejdete tak zápachu z úst nebo zánětu dásní. Ráno se pak můžete spolehnout na dokonale vyčištěnou zubní protézu.

pece-o-zuby

Jak vyčistit zubní protézu kartáčkem?

Pokud zrovna nemáte po ruce čistící tablety, pak nezbývá, než večer protézu opláchnout vodou a vyčistit pomocí kartáčku a zubní pasty. Na čištění používejte zásadně jemný kartáček, protože tvrdé štětiny by mohli protézu poškodit a poškrábat. Snáze by se pak na ní vytvářel povlak. Místo zubní pasty můžete použít také antibakteriální prášek, pomocí kterého ručně vyčistíte zubní náhradu od zbytků jídla a plaku.

Nespoléhejte se jen na večerní čištění zubní protézy. Myslete na důslednou hygienu i během celého dne. Ideálně po každém jídle si vypláchněte ústa čistou vodou. Zubní náhrada by neměla být omývána horkou vodou ani čističi obsahujícími alkohol, abrazivními pastami apod., mohlo by totiž dojít k jejímu poškození. Vsaďte raději na čistící přípravky určené přímo k tomuto účelu.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Pečujte o ústní hygienu:

Pokračujte v čtení blogu: