UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak rozčesat zacuchané vlasy?

Zacuchané vlasy dokážou hlavně ženám v každodenním životě způsobit pěkný chaos a paseku. Nejen, že zkomplikují každodenní plány, ale ještě se kvůli nim cítíme špatně, ošklivě a neučesaně. Jak na zacuchané vlasy? A jaké jsou příčiny zacuchaných vlasů? Připravila jsem si pro vás pár jednoduchých tipů, které by se mohly hodit.

jak-rozcesat-zacuchane-vlasy

Jak rozčesat zacuchané vlasy po copáncích?

Proč se vlasy zacuchávají

Nejprve je důležité si uvědomit, proč se vám vlasy zacuchávají.

Může to být hned z několika důvodů, například:

 • Nedostatečná péče o vlasy, nepravidelné česání - U vlasů (hlavně u dlouhých) je skoro prioritou, aby byly pravidelně česané. Pokud se tak neděje, vlasy se můžou velmi rychle zacuchat a vrátit je zpět do původního stavu může být pořádný oříšek.

 • Přirozeně cuchavé vlasy - Někdo má tu smůlu, že má vlasy, které se často cuchají a potom tedy péče o ně musí být pečlivější a hlavně pravidelnější, než u ,,normálních" vlasů. Nejčastěji se zacuchávají jemné vlasy a kudrnaté.

 • Nošení gumiček a pokrývek hlavy - jakákoli úprava vlasů, ať už za pomoci sponek nebo gumiček, případně nošení pokrývky hlavy (čepice, šátek, čelenka), to vše často přispívá k cuchání vlasů, zvlášť jsou-li od přírody jemnější.

 • Přílišný vlasových styling - používání většího množství stylingových produktů (vlasové krémy, gely nebo laky) může způsobovat cuchání vlasů.

 • Nedostatečná hydratace vlasů - nedostatek hydratace může též přispět k tomu, že se vlasy budou více cuchat.


Jak snadno rozčesat zacuchané vlasy

Připravila jsem si pro vás několik tipů, jak svoje vlasy můžete s pomocí některých vychytávek snadněji rozčesat. Doufám, že vám pomůžou a v něčem vás třeba motivují, nebo inspirují.

 1. Použijte kondicionér

  Kondicionéry známe snad úplně všichni. Díky nim se vlasy lépe rozčesávají a jsou mezi lidmi (hlavně mezi ženami) velmi oblíbené. Používají se při koupeli a jsou smývatelné. Existují ale i takové, které jednoduše nastříkáte na vlasy a smývat je nemusíte, takzvané bezoplachové kondicionéry. Kromě toho kondicionéry dokážou vlasy i zjemnit a dodat jim potřebné živiny.

 2. Vyzkoušejte olej, nebo ocet

  Nejspíše byste si řekli, že ocet a olej se používá jenom na vaření - není tomu tak. I ocet, nebo olej vám může napomoci k tomu, aby vaše vlasy šly snadněji rozčesat.

 3. Použijte hřeben nebo kartáč s jemnými zuby

  Začněte vlasy rozčesávat od konečků a postupně se přesouvejte směrem ke kořínkům. Pokud narazíte na zacuchaný uzlík, zastavte a pomalu a opatrně rozvolněte uzly prsty, než budete pokračovat v česání.

 4. Nastříkejte na vlasy rozčesávací sprej

  Pokud máte silně zacuchané vlasy, můžete použít rozčesávací sprej, který vlasy viditelně zjemní a usnadní jejich rozčesání.


Rada na závěr:
 Mějte na paměti, že přílišné tření a tahání může způsobit poškození vlasů a vytvoření dalších uzlů. Proto je důležité s vlasy zacházet opatrně.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si doplňky do koupelny:

Pokračujte v čtení blogu: