Jak ušít mantinel do postýlky?

Mantinel do postýlky je velmi důležitou součástí lůžkovin vašeho dítěte. Správný mantinel do postýlky by měl vašemu dítěti poskytnout pohodlí a oporu a zajistit mu kvalitní spánek po celou noc.

Nejlepším způsobem, jak zajistit pohodlí vašeho dítěte, je zajistit, aby se vaše dítě nebouchlo. Mantinel do postýlky pomůže zabránit pronikání roztočů a dalších alergenů do jejich prostředí. Snižuje také riziko kožních infekcí, opruzenin a dalších podráždění kůže.

Dobrým způsobem, jak udržet mantinel do postýlky čistý, je použití potahu na mantinel do postýlky. Ten může být vyroben z různých látek, například z bavlny nebo polyesteru, v závislosti na vašich vlastních preferencích.

Můžete si také vybrat mezi ručně šitou nebo strojově šitou verzí v závislosti na tom, kolik času chcete strávit jeho výrobou.

Výhody mantinelu do postýlky

Mantinel do dětské postýlky je přirozeně měkký a pružný, což je činí náchylnými ke snadnému ušpinění. Pořízení potahu na matraci do dětské postýlky může pomoci prodloužit její životnost tím, že ji ochrání před skvrnami, rozlitými tekutinami a dalšími druhy nečistot, které by ji jinak mohly časem zcela zničit, pokud by nebyla ošetřena.

Co budete potřebovat?

  • Bavlněná látka na mantinel - 2 kusy o rozměrech 244 x 34 cm.
  • Vatelín - 1 role (240 x 30 cm).
  • Stuhy - 1 role (5 x 25 m).
  • Jehla a nit.
  • Nůžky.
  • Žehlicí prkno.

Kroky šití

Budete potřebovat dva pruhy látky o rozměrech 244 x 34 cm. První je určen na přední stranu a druhý na zadní stranu pláště. Dále vystřihněte výplň do matrace do postýlky - bavlněný vatelín o rozměrech 240 x 30 cm.

Nyní se pustíme do šití. Oba pruhy látky přiložíme lícem k sobě, přišpendlíme (nebo sešijeme) a sešijeme tři strany (dlouhá-krátká-dlouhá) k sobě. Na okrajích pak použijeme proplétací steh podle možností šicího stroje. Poté vzniklý výtvor otočte naruby a vyplňte ho vatelínem, který pečlivě zarovnejte po celé délce.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová