2 položek celkem
Sportovní tričko - Superman - Velikost
361 Kč

Jděte sportovat nebo posilovat v úboru vašeho oblíbeného superhrdiny! Toto tričko je vyrobeno zvelmi příjemného a kvalitního materiálu Quick-Dry Sport (polyester) a je vhodné i...

Kód: DS84144088
Hrnek - Superman!
Hrnek - Superman!
Skladem (18 ks)
460 Kč

Unikátní dsignový hrnek s motivem Supermana je perfektním dárkem pro děti a pro milovníky kreslených seriálů. Hrneček je velmi propracovaný a díky tomu působí logo Supermana 3D...

Kód: DS68997812

Superman hračky


Superman neboli muž z oceli. Pamatuju si, jak jsem se v dětství vždy těšil na filmy s tímto superhrdinou. Železného muže v nich ztvárnil legendární Christopher Reeve. Už v té době byly tyhle filmy strašně staré, ale nic moc lepšího jsme neměli. Pak přišel seriál s Deanem Cainem a Teri Hatcher. Tehdy to pro mě bylo skutečné pošušňání. Dnes už se na něj nemůžu dívat jinak než s nostalgickým pousmáním.

Nové milénium přineslo i znovuzrození tohoto hrdiny. Společně s tím, jak zažívaly renesanci i další komiksové náměty a univerza. Přišlo několik filmů a seriálů. Superman se vrací, Smallville. A především Muž z oceli s Henry Cavillem – zřejmě první významnou osobností z ostrova Jersey za posledních sto let.

Superman je ale především komiksová postava. Námět vznikl už začátkem 30. let minulého století a první svazek vyšel v roce 1938. Superman už je tudíž i docela slušný kmet – alespoň v rámci svého žánru. Jedním z nejvýznamnějších komiksů s tímto hrdinou se pak trochu paradoxně stalo dílo s názvem Supermanova smrt z roku 1992, kde dosud nezničitelný hrdina dojde záhuby. Předpokládám, že vzhledem k názvu díla samotného jsem nevyzradil nic nečekaného. Co bude dál, to už nebudu rozpitvávat.

Tento komiks, ve kterém se zároveň objevil děsivý a kolosální protivník Doomsday, se stal inspirací i pro film Batman vs. Superman režiséra Zacka Snydera, ve kterém se ocelový muž a zmíněné monstrum taky střetnou.

Superman sice není zdaleka jediný superhrdina, ale rozhodně patří k nejslavnějším. Pro svou nesmírnou sílu a nezdolnost ho lze i chápat jako jakési znovuzrození Hérakla pro náš věk. Logo, které nosí na hrudi, je v podstatě univerzálně srozumitelný symbol. Tento hrdina nepřestává fascinovat děti ani dospělé a jeho legenda jistě hned tak nedojde ke svému konci a do jisté míry výsostnou pozici si mezi záplavami hrdinu nejspíš taky ještě udrží.

Pro Dudlu napsal: Michal Vašek