Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Svátek práce

Svátek práce

Svátek práce, známý také jako Mezinárodní den pracujících, se každoročně slaví 1. května v mnoha zemích po celém světě. Tento svátek je významnou příležitostí k oslavě dělnického hnutí a jeho úspěchů v boji za lepší pracovní podmínky, spravedlivé mzdy, ochranu práv pracujících a sociální spravedlnost.

Historie Svátku práce sahá až do 19. století, kdy se v průmyslově se rozvíjejících zemích začaly tvořit první odbory a dělnická hnutí. Tyto organizace usilovaly o zlepšení pracovních podmínkách, zkrácení pracovní doby a zvýšení mezd, které byly často neúnosně nízké a neumožňovaly dělníkům a jejich rodinám důstojný život. Svátek práce má své kořeny v masových demonstracích a stávkách, které se konaly v roce 1886 v Chicagu, kdy se tisíce dělníků vydaly do ulic požadovat osmihodinovou pracovní dobu.

Svátek práce se dnes slaví v mnoha zemích různými způsoby, včetně průvodů, demonstrací, koncertů, festivalů a dalších společenských akcí, které mají za cíl připomenout důležitost práce, dělnického hnutí a jeho úspěchů v boji za sociální a ekonomickou spravedlnost. Tento svátek také představuje příležitost k zamyšlení nad současnými problémy a výzvami, kterým čelí pracující ve 21. století, jako jsou globalizace, automatizace, nerovnoměrné rozdělení bohatství a potřeba udržitelného rozvoje.

Svátek práce je také připomínkou důležitosti solidarity, spolupráce a vzájemné podpory mezi pracujícími, odbory, politickými stranami a dalšími organizacemi, které usilují o zlepšení životních a pracovních podmínkách pro všechny lidi. Tento svátek nám připomíná, že společnými silami a odhodláním je možné dosáhnout významných změn a pokroku ve společnosti a že práce každého jednotlivce má svůj význam a hodnotu.

Svátek práce také slouží jako příležitost k oslavě nejen dělnického hnutí, ale také pracovníků a profesionálů z různých oborů a průmyslových odvětví. Je důležité uznat úsilí, schopnosti a úspěchy těch, kteří přispívají k růstu a prosperitě národních i globálních ekonomik. Tento den nám dává příležitost ocenit důležitost práce a její ústřední roli ve společnosti, jak pro jednotlivce, tak pro kolektiv.

Svátek je významnou oslavou dělnického hnutí, jeho historických úspěchů a současných výzev. Je připomínkou důležitosti solidarity, spolupráce a vzájemné podpory mezi pracujícími a organizacemi, které bojují za sociální a ekonomickou spravedlnost. Tento den nám také připomíná důležitost práce a její hodnotu pro jednotlivce i společnost jako celek.

Zajímavost

Svátek se slaví v mnoha zemích 1. května, ve Spojených státech a Kanadě se tento svátek slaví první pondělí v září. Tato odlišnost je z historických důvodů, kdy americké odbory začaly oslavovat svůj vlastní "Labor Day" koncem 19. století, aby zdůraznily rozdíly mezi americkým a evropským dělnickým hnutím a aby se vyhnuly spojování s radikálnějšími prvky, které byly tehdy spojeny se 1. květnem.

Pro Dudlu napsal: David Hons

5 položek celkem
Small foot Dětský pracovní stůl šedý s nářadím  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
ZDARMAZDARMA
4 127 Kč

Rozměry: 72x44x93 cm Výška pracovní plochy 60 - 70 cm Věk: 8+ Materiál: dřevo, kov

Kód: DS19389553
Le Toy Van Pracovní ponk Alex's  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
ZDARMAZDARMA
4 159 Kč

Rozměry: 50x77,5x39 cm Věk: 3+ Materiál: vysoce kvalitní FSC dřevo z udržitelných a obnovitelných zdrojů Ručně domalováno ekologickými barvami Obsahuje 12 ks příslušenství

Kód: DS96493300
Bigjigs Toys Můj první pracovní stůl  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
1 292 Kč

Rozměr: 36,5x49,5x26 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS32217174
Tidlo Dřevěný pracovní ponk  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
ZDARMAZDARMA
3 009 Kč

Rozměr: 60x35,5x48 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS41623238
Bigjigs Toys Dřevěný pracovní stůl  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
ZDARMAZDARMA
3 236 Kč

Rozměry: 33x51x60 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS24709801