UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to notifikace?

V dnešní době žijeme skoro všichni v čase moderních technologií a vymožeností. Znám jen málokoho, kdo sociální sítě nemá a nebo se jim dokonce vyhýbá. V dnešním článku se zaměříme na pojem, který pro některé z vás může být neznámým a neznáte jeho význam. Je to slovo notifikace. Toto slovo zní cizojazyčně, nedivila bych se tedy, kdyby bylo přejato z jiného jazyka a počeštěno. Nicméně jeho význam každý zná, ale na úplně jiném slovu. Slovo upozornění zná daleko více lidí než notifikace. Nicméně význam je úplně ten samý a stejný.

co-je-notifikace

Notifikace = upozornění na sociálních sítích (nejčastěji). Notifikace samozřejmě i chodí i na mobil, ale primárně toto slovo známe skrze mnoho sociálních sítí, které v dnešním světě máme. Jsou jimi sítě jako Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, Reddit a podobně. Na Facebooku/Messengeru chodí notifikace asi nejčastěji.

Jde totiž o to, že když si s někým píšete a odepíše vám, nebo vám někdo volá, pokaždé na to budete upozorněni. A tak pokud nejste influencer, nebo člověk s vysokým počtem zpráv a sledujících, jen tak se nestane, že zprávy přehlédnete.

darky-pro-ajtaky

Jinak je to u YouTube. Zde odebíráte (neboli dáváte subscribe) lidem, které rádi sledujete. Na odběru jsou tři možnosti upozornění. Buď vám budou chodit všechna (což je ta nejlepší varianta, pokud danou osobu takzvaně "hltáte", nebo tu zde existuje možnost personalizováno - dostáváte jen některá náhodná upozornění. Poslední možností je nedostávat upozornění vůbec.

prislusenstvi-na-mobil

Tohle tlačítko upřímně moc nechápu, protože pokud někoho rádi sledujeme a čekáme na každý jeho song/video, proč bychom neměli dostávat upozornění? Ale tak třeba se toto tlačítko někomu hodí a vyhovuje mu. Podle mne je ale na YouTube skoro naprosto zbytečně. Notifikace chodí taky ještě na dalších aplikacích, jakými jsou například seznamky (Tinder, Badoo a tak dále).

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství na mobil:

Pokračujte v čtení blogu: