UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak sledovat polohu mobilu?

Víte, jak sledovat polohu mobilu? Sledování polohy v mobilních zařízeních se pro mnoho společností stalo velkým byznysem. Je to užitečná funkce, která vám pomůže sledovat vaši rodinu a přátele a může být také použita k nalezení osob v nouzových situacích.

jak-sledovat-polohu-mobilu

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Existuje několik různých typů mobilního sledování polohy:

  • Sledování polohy mobilního telefonu pomocí GPS - v telefonu je nainstalován sledovací systém GPS (Global Positioning System), který ke sledování polohy telefonu využívá satelity. Tato metoda závisí na tom, že signál telefonu je dostatečně silný, aby mohl zachytit signál alespoň ze tří satelitů a zařízení tak vědělo, kde se nachází.
  • Některé telefony mají vestavěné čipy GPS a nepotřebují externí sledovací zařízení, ale to není vždy spolehlivé, protože mají omezenou výdrž baterie a mohou se vybít, když jsou mimo dosah.
  • Sledování podle ID buňky - při sledování podle ID buňky využívá zařízení k triangulaci své polohy mobilní věže na základě síly signálu z jedné nebo více věží v okolí. To znamená, že zařízení nebude fungovat, pokud v blízkosti nejsou žádné věže nebo jich je příliš mnoho na to, aby všechny přijímaly dobrý signál.
  • Určování polohy pomocí WiFi - možnost WiFi funguje tak, že místo mobilních věží využívá blízké bezdrátové sítě, což znamená, že funguje kdekoli, kde je v dosahu router WiFi.

prislusenstvi-na-mobil

K čemu je sledování polohy v mobilu

Sledování polohy mobilního telefonu je účinný nástroj, který vám pomůže najít ztracený nebo ukradený smartphone a ochránit vaši identitu. Funguje to takto:

  • Když telefon ztratíte nebo ztratíte, můžete se přihlásit do aplikace a zjistit, kde se nachází. Aplikace vám na mapě ukáže přibližnou polohu telefonu a poskytne vám pokyny, jak se k němu dostat.
  • Kromě pomoci při obnově ztracených telefonů lze mobilní sledování polohy využít také ke sledování pobytu dětí, sledování pohybu zaměstnanců a dalším účelům.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si příslušenství na mobil:

Pokračujte v čtení blogu: