8 položek celkem
Mojo Kráva holštýnská
Mojo Kráva holštýnská
Skladem (135 ks)
231 Kč

Rozměry: 14x4x7,5 cm Věk: 3+ Materiál: plast

Kód: DS47704827
Klíčenka roztomilé prasátko
114 Kč

Věřte nám, že nikoho neurazíte, když mu předáte toto prase. Klíčenka je totiž tak roztomilá, že pobaví i někoho, kdo nemá smysl pro humor. Po zmáčknutí tlačítka prasátko...

Kód: DS38227021
Bigjigs Toys puzzle - Kravička s telátkem
157 Kč

Rozměr: 18x18x1 cm Věk: 2+ Materiál: dřevo

Kód: DS56935037
Tidlo Hrací skříňka kravička a prasátko
498 Kč

Rozměr: 11x11x6,5 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, kov, magnet

Kód: DS46058584
Tidlo Dřevěný stůl hospodářská zvířátka  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
ZDARMAZDARMA
2 139 Kč

Rozměry: Ø60 cm Výška pracovní plochy: 43 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS11440313
Bigjigs Toys puzzle - Prasátko se selátkem
157 Kč

Rozměr: 18x18x1 cm Věk: 2+ Materiál: dřevo

Kód: DS76135041
Bigjigs Baby Motorický labyrint houpačka kravička
290 Kč

Rozměry: 13x10x13 cm Věk: 12m+ Materiál: dřevo, kov

Kód: DS47922147
Vilac Tahací kravička Rosy  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
1 437 Kč

Rozměry: 24x17,5x13 cm Věk: 18m+ Materiál: dřevo Vyrobeno ve Francii

Kód: DS11828444

Den hospodářských zvířat

Světový den hospodářských zvířat se slaví každoročně 4. října a představuje příležitost k oslavě a uznání významu hospodářských zvířat v našich životech a pro globální ekonomiku. Hospodářská zvířata, jako jsou krávy, prasata, ovce, kozy, drůbež a další, hrají klíčovou roli v produkci potravin, včetně masa, mléka, vajec a vlny. Kromě toho některá hospodářská zvířata, jako jsou koně a osli, tradičně sloužila jako pracovní síla v zemědělství a dopravě.

Udržitelný chov hospodářských zvířat a ochrana životního prostředí

Jedním z hlavních cílů Světového dne hospodářských zvířat je podpora udržitelného chovu a péče o životní prostředí. Hospodářská zvířata mohou mít značný dopad na životní prostředí, zejména pokud jde o produkci skleníkových plynů, odlesňování a znečištění vodních zdrojů. Je nezbytné podporovat a uplatňovat udržitelné metody chovu, které minimalizují negativní dopady na životní prostředí a zároveň zajišťují dostatečnou produkci potravin pro rostoucí světovou populaci.

Dobré životní podmínky a péče o zvířata

Světový den hospodářských zvířat také zdůrazňuje význam dobrých životních podmínek a péče o zvířata. Humánní zacházení se zvířaty a zajištění jejich dobré pohody je nejen etickou povinností, ale také zlepšuje produktivitu a kvalitu produkce. Vyšší standardy pro péči o zvířata a zajištění dobrých životních podmínek mohou přispět k lepšímu zdraví a pohodě hospodářských zvířat a také ke snížení výskytu onemocnění.

Oslovující širokou veřejnost a zvýšení povědomí

Světový den hospodářských zvířat je příležitostí pro zvýšení povědomí o významu hospodářských zvířat a otázkách, které se týkají jejich chovu a péče. Po celém světě se konají různé akce, jako jsou konference, výstavy, workshopy a vzdělávací programy, které se zaměřují na šíření informací a sdílení osvědčených postupů v oblasti chovu hospodářských zvířat.

Tyto akce mohou také poskytovat platformu pro spolupráci mezi zemědělci, vědci, vládními institucemi a nevládními organizacemi, které se podílejí na řešení problémů spojených s chovem hospodářských zvířat, jako je zdraví zvířat, udržitelnost a ochrana životního prostředí.

Podpora místních zemědělců a udržitelných potravinových systémů

Světový den hospodářských zvířat je také příležitostí pro podporu místních zemědělců a udržitelných potravinových systémů. Podpora místních a tradičních chovných postupů může přispět k ochraně genetické rozmanitosti a udržitelnosti potravinových zdrojů. Místní zemědělci často pěstují a chovají tradiční a méně známá hospodářská zvířata, která jsou přizpůsobena místním podmínkám a mohou přispět k udržitelnosti potravinové produkce.

Zajímavost

Jednou ze zajímavostí spojených s chovem hospodářských zvířat je existence nejstaršího domestikovaného zvířete na světě, což je prase. Domestikace prasete proběhla přibližně před 9 000 lety na území současného Turecka. Prasata byla domestikována nezávisle na sobě ve dvou různých částech světa a to v Číně před 8 000 lety a v Anatolii (dnešní Turecko) před 9 000 lety. Prasata jsou dnes jedním z nejrozšířenějších hospodářských zvířat a hrají důležitou roli v produkci masa po celém světě.