5 položek celkem
Kostky - Láska je hra CZ
58 Kč

Jestliže Váš sexuální život zevšedněl, je třeba ho trochu popostrčit. Pořiďte si hrací kostky, která Vám přichystají mnoho krásných zážitků. Stačí jen hodit a řídit se podle...

Kód: DS88988103
Dekorativní stuha - I love you
52 Kč

Oživte dárky nebo přání originální stuhou s nápisem. Lze využít i jako dekorace na oslavy, ve floristice, při výrobě alb, přáníček. Využití stuhy je velké. I detaily se dá...

Kód: DS73646330
Polštář Alaska AntiStress 70x90cm 900g 2x zip kuličky UNICO
809 Kč

Polštář Alaska 70x90 cm, AntiStress 900g se zipem Hmotnost výplňového materiálu: 900g Složení polštáře: povrch - 100% polyester s vetkanými jemnými carbonovými vlákny výplň -...

Kód: DS38677338
Fazolky se vzkazem - I LOVE YOU
229 Kč

Neobyčejný a geniální dáreček, který toho druhého zaručeně dostane. Vaše druhá polovička bude překvapena kouzelnou fazolkou, ale také fantazií a nápaditostí, kterou jste do toho...

Kód: DS83912061
Fazolky se vzkazem - I LOVE YOU
276 Kč

Neobyčejný a geniální dáreček, který toho druhého zaručeně dostane. Vaše druhá polovička bude překvapena kouzelnou fazolkou, ale také fantazií a nápaditostí, kterou jste do toho...

Kód: DS15142257

Světový den polibku, který se každoročně slaví 6. července, je mezinárodní událost, která oslavuje polibek jako jeden z nejdůležitějších a nejkrásnějších projevů lásky, něhy a společenského sblížení mezi lidmi. Tento den připomíná význam polibku ve vztazích a kultuře a nabízí příležitost zaměřit se na sílu a krásu tohoto univerzálního gesta.

Polibek v historii a kultuře

Původ polibku sahá tisíce let zpět do historie. Jeho první zmínky lze najít v starověkých indických textech, jako je Véda, která pochází zhruba z roku 1500 př. n. l. Od té doby se polibek stal součástí lidské kultury a zvyklostí na celém světě. Ve starověkém Římě bylo zvykem políbit se při setkáních s přáteli, zatímco v Evropě středověku byl polibek symbolem míru a společenského uznání.

Přestože se podoba a význam polibku liší v různých kulturách a historických obdobích, vždy hrál důležitou roli v mezilidských vztazích a společenském životě. Polibek může vyjadřovat lásku, něhu, přátelství, úctu nebo dokonce i smutek a soucit.

Světový den polibku jako oslava lásky a společenského sblížení

Světový den polibku je příležitostí k oslavě tohoto univerzálního gesta a jeho schopnosti spojovat lidi napříč kulturami a zeměmi. Tento den nabízí příležitost zaměřit se na význam polibku ve vztazích a jeho úlohu v budování mezilidských vazeb.

Různé akce a aktivity, jako jsou veřejné polibky, umělecké výstavy, workshopy a přednášky, se konají po celém světě, aby se oslavil tento den a zdůraznil význam polibku jako projevu lásky a společenského sblížení.

Zajímavost

Jistě vás překvapí, že nejdelší trvající polibek na světě trval neuvěřitelných 58 hodin, 35 minut a 58 sekund. Tento rekord byl zaznamenán v roce 2013 v Pattayi, Thajsko, když se pár Ekkachai a Laksana Tiranarat rozhodl překonat předchozí rekord a zároveň oslavit svou lásku. Tento neuvěřitelný výkon je uveden v Guinnessově knize rekordů.

Světový den polibku nám připomíná, jak důležité je vyjadřovat svoje city a udržovat blízké vztahy s lidmi, které milujeme a kterých si vážíme. Polibek je jedním z nejkrásnějších způsobů, jak vyjádřit lásku, přátelství a něhu, a tento den nám nabízí příležitost oslavit a sdílet tyto hodnoty s našimi nejbližšími.

Ať už je to polibek plný vášně mezi milenci, nebo upřímné objetí a polibek mezi přáteli či členy rodiny, Světový den polibku nám připomíná, že i malá gesta mohou mít hluboký význam a hrát důležitou roli ve vytváření našich vzpomínek a životních zkušeností.

Pro Dudlu napsal: David Hons