Naučné stezky pro děti

Pokud hledáte zajímavý výlet, který bude bavit i vaše děti, pak vsaďte na naučné stezky pro děti, které jsou skvělým vyplněním volného času. Takový výlet si užije celá rodina. Vaše ratolesti tak zábavnou formou zjistí, jaká zvířata žijí v lese, čím se živí, mohou zkoumat přírodu a plnit nejrůznější úkoly. Po celé České republice naleznete dlouhou řadu takovýchto lesních a pohádkových stezek vhodných pro nejrůznější věkové kategorie. Stačí si jen zabalit svačinu do batůžku a můžete vyrazit.

naucne-stezky-pro-deti

Dětské náučné stezky (Zdroj fotky: Pexels.com)

Tipy na naučné stezky pro děti


Jedním z oblíbených typů na parádní výlet s dětmi je Mravenčí stezka v Jizerských horách. Ta zábavnou formou informuje o zvířatech žijících v lese. Nejen před Vánoci, ale i po celý rok se můžete společně s vašimi potomky vydat za Ježíškem na Boží Dar. Tam lze absolvovat Ježíškovu stezku, která nabízí dva okruhy. Na těch potkáte spoustu stanovišť a pohádkových postaviček.

Pokud máte rádi krásné vyhlídky, pak pro vás a vaše děti bude jako stvořená naučná a interaktivní stezka Sloup v Čechách, uprostřed Lužických hor. Na několika zastávkách se nacházejí pohyblivé informační panely, které poukazují na život v lese. Pokochat se tu můžete i lesní studánkou.

hracky-pro-deti

Vydat se můžete i do Českého ráje za Rumcajsem, Mankou a Cipískem. Cipískův okruh, jak se naučná stezka jmenuje, vede lesem Řáholcem. Během procházky tak potkáte Rumcajsovu jeskyni, zajímavé skalní útvary a také rybníky lemované písčitými plážemi.

Trochu toho pohybu navíc si můžete dopřát během absolvování Meixnerovy pohybové stezky v Lužických horách. Na té vás čeká krásná procházka s několika zastávkami plných herních a cvičebních prvků. Nechybí ani bosá stezka a krásné výhledy do údolí.

Ať už si zvolíte kteroukoliv naučnou stezku, které jsou rozesety po celých Čechách, můžete si být jisti, že vy i vaše děti budete s jejím výběrem spokojeni.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry: