Kam na výlet s dětmi Moravskoslezský kraj?

„Navštívit tento kraj je super bo Ostrava a její okolí je fajna!“ Tohle byste si od místních určitě vyslechli, pokud byste do Moravskoslezského kraje zavítali. Které krásy nám tato část naší země nabízí?

kam-na-vylet-s-detmi-moravskoslezsky-kraj

Výlety s dětmi moravskoslezský kraj

Zřícenina hradu Starý Jičín

Dopolední nebo odpolední výlet, stačí pár hodin. Trasa má nějaké dva kilometry, takže ji zvládnou i ti nejmenší, nemusíte mít strach. Je to sice trošku do kopce, ale nic hrozného. V hradní věži najdete hned několik výstav, pokud vyšplháte na rozhlednu, celé okolí máte jako na dlani.

Pustevny

Pokud toužíte po delší procházce, uvolněte si celý den. Nejste milovníky dlouhých tras? Nevadí, nahoru i dolů se můžete projet nejstarší sedačkovou lanovkou v Evropě. Vystoupat můžete na Stezku Valašku, ze které se vám možná i zamotá trochu hlava. Ale ty výhledy nahoře za to stojí! Nesmíte zapomenout ani na sochu Radegasta.

Nově tam najdete zábavně zpracovanou cestičku, která je plná úkolů, odpovídáte na otázky, luštíte křížovky a mnohem víc. Mladší (od 5 let) si mohou vybrat provedení EASY, ti starší nebo zdatnější si zvolí úroveň JUNIOR. Celá trasa začíná u vrchní stanice lanovky a vede k soše. Děti zapomenou, že mají ujít více než dva kilometry trasy, budou tak zažraní do luštění, že je nebudete moct dostat domů.

hracky-pro-deti

Hobby park Bohumín

Tady strávíte celý den, a ještě to bude možná málo. Dětské prolézačky, kolotoče, houpačky, skluzavky, lanová dráha, topogány, ranč s domácími zvířaty, dopravní hřiště, letní kino, stánky s občerstvením. Po přečtení už tam ihned chcete vzít celou rodinu. Vstup i veškeré atrakce (kromě kina) jsou zdarma, tak neváhejte a pojďte si naplno užít společný čas s rodinou.

Další tipy na výlet pro Moravskoslezský kraj:

  • Výstava výroby klobouků (Nový Jičín)
  • Technické muzeum TATRA (Kopřivnice)
  • Kavárna Opica s dětskou hernou (Ostrava)
  • E-MOTION park (Ostrava)
  • Zámek Hradec nad Moravicí
  • Expozice armádní výstroje (Bohumín)
  • Hasičské muzeum (Český Těšín)

Pro Dudlu sepsala: Kristýna Drozdová

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry: