UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kam na výlet s dětmi Moravskoslezský kraj?

„Navštívit tento kraj je super bo Ostrava a její okolí je fajna!“ Tohle byste si od místních určitě vyslechli, pokud byste do Moravskoslezského kraje zavítali. Které krásy nám tato část naší země nabízí?

kam-na-vylet-s-detmi-moravskoslezsky-kraj

Kam na výlet s dětmi Moravskoslezský kraj?

Kam na výlet s dětmi v Moravskoslezském kraji

Zřícenina hradu Starý Jičín

Dopolední nebo odpolední výlet, který zabere jen pár hodin. Trasa má nějaké dva kilometry, takže ji zvládnou i ti nejmenší. Je to sice trošku do kopce, ale nic hrozného. V hradní věži najdete hned několik výstav a pokud vystoupíte na rozhlednu, uvidíte celé okolí jako na dlani.

Pustevny

Pokud toužíte po delší procházce, uvolněte si celý den. Nejste milovníky dlouhých tras? Nevadí, nahoru i dolů se můžete projet nejstarší sedačkovou lanovkou v Evropě. Vystoupat můžete na Stezku Valaška, ze které se vám možná i zamotá trochu hlava. Ale ty výhledy nahoře za to stojí! Nesmíte zapomenout ani na sochu Radegasta.

Nově tam najdete zábavně zpracovanou cestičku, která je plná úkolů, odpovídáte na otázky, luštíte křížovky a ještě mnohem víc. Děti od 4 do 9 let si mohou vybrat provedení EASY, ti starší nebo zdatnější si zvolí úroveň JUNIOR. Celá trasa začíná u vrchní stanice lanovky a vede k soše boha Radegasta. Děti zapomenou, že mají ujít více než dva kilometry trasy a budou tak ponořené do luštění, že je nebudete moct dostat domů.

hracky-pro-deti

Hobby park Bohumín

Tady strávíte celý den a ještě to bude možná málo. Dětské prolézačky, kolotoče, houpačky, skluzavky, lanová dráha, topogány, ranč s domácími zvířaty, dopravní hřiště, letní kino, stánky s občerstvením. Po přečtení už tam ihned chcete vzít celou rodinu. Vstup i veškeré atrakce (kromě kina) jsou zdarma, tak neváhejte a pojďte si naplno užít společný čas s rodinou.

Další tipy na výlet v Moravskoslezském kraji

  • Výstava výroby klobouků (Nový Jičín)
  • Technické muzeum TATRA (Kopřivnice)
  • Kavárna Opica s dětskou hernou (Ostrava)
  • E-MOTION park (Ostrava)
  • Zámek Hradec nad Moravicí
  • Expozice armádní výstroje (Bohumín)
  • Hasičské muzeum (Český Těšín)

Pro Dudlu sepsala: Kristýna Drozdová | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: