Zábava pro děti Praha

Pokud hledáte různé možnosti k vyžití vašich ratolestí v hlavním městě, tak si můžete být jisti, že máte opravdu z čeho vybírat. Můžete si vybrat z nejrůznějších možností uvnitř i venku a přizpůsobit tak výběr momentální situaci a počasí.

zabava-pro-deti-praha

Výlety pro děti Praha (Zdroj fotky: Pexels.com)

Zábava pro děti v Praze

V případě hezkého počasí je jedničkou mezi volbami kam vyrazit s dětmi za zábavou jednoznačně Zoologická zahrada v Troji. Ta nabízí parádní vyžití pro různé věkové kategorie na celý den. Pro ty, co mají rádi zvířátka stojí za návštěvu i minizoo v přírodní rezervaci v Chuchli.

Jako další možnost se pak nabízí různá hřiště, kterých je po celém hlavním městě nespočetně. Vyřádí se na nich mladší i starší. Za zmínku stojí například to ve Stromovce, na Parukářce nebo u Vozovny.

Jedničkou mezi hřišti pro případ opravdu teplého počasí, kdy nechcete vyrážet na koupaliště, je relaxačně – sportovní areál Gutovka. Ten nabízí jak klasické prolézačky, skluzavky nebo horolezeckou stěnu, tak i lanový park, vodní prvky a další atrakce. Nachází se tu i vodní svět plný brouzdališť, vodotrysků, stavidel a dalších zajímavých lákadel.

V případě nepříznivého počasí se pak nabízí aquaparky a muzea. Z aquaparků můžete navštívit ten největší, který se nachází v Čestlicích. Z těch menší jsou pak oblíbené na Barrandově nebo aquacentrum Šutka.

hracky-pro-deti

Děti rozhodně zaujme třeba Království železnic, ve kterém můžete s dětmi kromě vláčků a nádraží obdivovat i sbírku historických panenek, stavby z lega nebo si vyzkoušet parádní funkční simulátor ve skutečném dopravním prostředku. Konkrétně v autobusu, tramvaji nebo vlaku.

Z muzeí pak stojí v hlavním městě za návštěvu Národní technické muzeum, Zemědělské muzeum nebo Letecké muzeum ve Kbelích.

Na střeše obchodního centra Nová Harfa pak můžete s vašimi ratolestmi navštívit Dinopark, kde se nachází i 3D kino. Na Proseku se pak můžete společně vyřádit na Bobové dráze.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry: