3 položek celkem
Meč ninja
Meč ninja
Skladem (32 ks)
102 Kč

Plastový samurajský měč o rozměru cca 68 x 6,5 cm. Baleno v sáčku. Rozměr balení cca 73 x 12 x 5 cm. Věk 3+

Kód: DS36685811
Věšáček ve tvaru hvězdice Ninja
281 Kč

Tyto věšáčky na kabáty se nám prostě nenávratně zasekly do podvědomí. Tak, jako se dokážou zaseknout do zdi předsíně... Mají prostě švih. Ale nemusíte se obávat o svou omítku....

Kód: DS28560986
Ninja karty: Pošli to dál
406 Kč

Tvoje mise (pokud ji přijmeš) bude stát se tajným agentem a šířit radost a zábavu. Intrikovat a hrát si s nic netušící veřejností. Uvnitř této krabičky najdeš interaktivní hru,...

Kód: DS92551004

Želvy ninja hračky


Maskovaní želví bojovníci jsou jednou z ikon mého dětství a devadesátých let jako takových. Rozvážný vůdce Leonardo, svérázný a horlivý Rafael, mladý filuta Michelangelo s působivými nunčaky, šikovný introvert Donatello. A jistěže i nezastavitelná reportérka April, moudrý mistr Tříska nebo úhlavní nepřátelé Trhač a obří mozek v láhvi Krang.

Znali jsme je hlavně z kresleného seriálu a vznikly i desky a kazety s písničkami. O tom, že na počátku stál komiks, většina z nás nevěděla. Vůbec nám to nezabránilo do sytosti si užívat želví dobrodružství, prožívat s nimi zápasy se silami zla a bavit se vtipnými hláškami.

Měl jsem za to, že ninjové proměnění v želvy jsou už spíše píseň minulosti, kterou se sice snažilo oživit pár filmů, poslední v roce 2016, ale asi ne příliš úspěšně. Teprve rodičovství mě vyvedlo z omylu. Želvy ninja žijí! Objevil jsem nedávno několik nových seriálů, o jejichž existenci jsem neměl tušení. Běží i u nás, s českým dabingem. A většinou se díváme. Jasně, takové slávy jako v devadesátkách už želváci asi nedosahují. Konkurence je dnes holt mnohem tužší a rozmanitější, ale je milé, že se pořád drží a děti baví.

Nakonec jsou to přece ninjové! Mají zbraně jako meče nindžató, trojzubé dýky sai nebo už zmíněné nunčaky či hůl zvanou bo. Přitom nosí jména renesančních evropských umělců a žijí ve stoce pod městem New York, kam je kdysi ještě v podobě obyčejných želviček upustil chlapec jménem Chester. Zde přišly do styku s mutagenem… a pak už to znáte.

Bojují se zločinem, využívají přitom nejen zbraně, ale především vychytralost. Díky tomu se jim daří zůstávat o krůček před nepřáteli, kteří se snaží zločinecky ovládnout New York a možná i celý svět. Jak už to v těchto případech bývá. Želvy ninja patří rozhodně k povedenějším komiksovým seriálům pro děti – tahle vypráskaná partička nepřestává přinášet radost.

Pro Dudlu napsal: Michal Vašek