Azul

3 položek celkem
Azul: Letohrádek + Nanopodložka nebo propiska
1 414 Kč

Azul: Letohrádek z kategorie můžeme doporučit jako Dárek, který na Dudlu splňuje vybrané parametry:

Kód: DS11219139
Azul: Vitráže Sintry + Nanopodložka nebo propiska
DÁREK ZDARMA
1 414 Kč

Azul: Vitráže Sintry z kategorie můžeme doporučit jako Dárek, který na Dudlu splňuje vybrané parametry: Dítě Školák 8+

Kód: DS50997361
MINDOK HRA Azul - Letohrádek *SPOLEČENSKÉ HRY* Kód: DS82378386

Hra Azul

Portugalský král Manuel I. byl při své návštěvě Alhambry natolik okouzlen jejími interiéry, zejména keramickými dlaždicemi zvanými „azulejos“ (původně s modro-bílým dekorem), že okamžitě nařídil, aby jeho vlastní palác v Portugalsku byl vyzdoben podobnými obklady. Azul vám, umělcům navrhujícím obložení interiérů, splní velký sen obložit stěny samotného královského paláce v Evoře.

Pravidla hry Azul

 1. Každý hráč obdrží herní plán (A). Použijte stranu plánu s barevnou stěnou. Všichni hráči musí vždy hrát na shodné straně herního plánu.

 2. Černou bodovací kostičku (B) umístěte na pole „0“ svého počítadla bodů.

 3. Umístěte výlohy dílen keramických mistrů (dále „výlohy“; C) do kruhu kolem středu stolu:

  • Pro hru dvou hráčů rozmístěte 5 výloh.
  • Při hře ve třech hráčích rozmístěte 7 výloh.
  • Při hře ve čtyřech hráčích umístěte 9 výloh.

 4. Do sáčku (D) umístěte všech 100 dlaždic mozaiky (dále také „dílky“; 20 dílků od každé barvy; E).

 5. Žeton začínajícího hráče (F) obdrží ten hráč, který jako poslední navštívil Portugalsko. Ten také náhodně vylosuje ze sáčku a rozmístí na každou výlohu 4 dlaždice.

Nepoužité herní plány, bodovací kostičky a výlohy vraťte zpět do krabice. Vítězí hráč s nejvyšším počtem vítězných bodů. Hra končí po dokončení kola, v němž nejméně jeden hráč na své stěně dokončil vodorovnou řadu 5 navazujících dlaždic.

Ze studnice vědění čerpal: Tomáš Zahálka

Víte, že když zakoupíte společenskou hru Azul na Dudlu.cz, tak tím podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás hru Azul nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze