UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vypadá ježíšek?

Už jako malé děti jsme od rodičů poslouchali, že dárečky na Vánoce nosí Ježíšek. Ale jak vlastně vypadá? Může mít různé podoby, záleží na fantazii každého z nás. Někdo si ho může představovat jako chlapíka při těle, který nese na zádech velký pytel plný dárečků. Jiný ho vidí jako malé děťátko v jesličkách. Představy o podobě ježíška se liší podle toho, jak nám o něm vyprávěli rodiče nebo jak byl vyobrazen v pohádkách či knížkách, které nás provázely dětstvím.

jak-vypada-jezisek

Jak vypadá dospělý ježíšek? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak vypadá český ježíšek

Je na každém z nás, jak si bude ježíška představovat, zda jako dospělého muže s plnovousem a dlouhými vlasy nebo jako roztomilého chlapečka v plenkách. Nebo jakkoli jinak. Také představy o Vánocích se u každého liší. Někdo Vánoce zbožňuje, zpívá koledy, dodržuje tradice (pouští lodičky, hází střevícem, dává si pod talíř šupinu nebo rozkrajuje jablko), těší se na Vánoce jako malé dítě (ten případ jsem přesně já, ačkoli už nejsem ani dítě), druhý Vánoce neslaví a jsou mu naprosto cizí.

Vnímání Vánoc

Co se u mě postupem času změnilo, je vnímání Vánoc. Jako dítě jsem se nejvíce těšila na rozbalování dárků, protože když jste dítě, je normální a přirozené, že si Vánoce spojujete nejvíce s rozbalováním dárků. Dnes Vánoce vnímám spíše jako příjemné období strávené s rodinou a svými blízkými, které mám ráda.

hracky-pro-deti

Myslím si, že je to přirozený vývoj a že se tyto změny ve vnímání Vánoc formují u každého člověka. Je to jen otázka času.

Takový mám názor já, ale samozřejmě to nemusí být u všech lidí nutně stejně, ale většinou to tak je. Takže hlavně prožívejte Vánoce v kruhu svých blízkých a užívejte si tu pohodu a kouzlo, které by měly Vánoce přinášet.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si vánoční dekorace:

Pokračujte v čtení blogu: