UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyrobit vánoční dekorace?

Už se pomalu blíží Vánoce a vy ještě pořád stále nemáte žádné vánoční dekorace? To byste tedy ale měli velice rychle napravit! Proto přicházíme s návodem, jak si takové vánoční dekorace jednoduše vyrobit – tentokrát to budou vánoční dekorace z šišek.

jak-vyrobit-vanocni-dekorace

Jak vyrobit vánoční dekorace? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Pro závěsná šišková dekorace budeme potřebovat:

 • Kouli
 • Stuhu
 • Tavnou pistoli a šišky

Jak budeme postupovat:

Na kouli si tavnou pistolí postupně přilepíme šišky (můžeme je nasbírat například v lese nebo v parku). Je potřeba každou šišku chvíli podržet, aby neupadla a vše drželo tak, jak má. Až kouli celou dokonale oblepíme šiškami, můžeme si všimnout, že nám z toho vznikne taková velmi pěkná ozdoba. Nakonec ještě k dekoraci připevníme stuhu a dekoraci si můžeme zavěsit kamkoliv chceme (například na dveře).

potreby-pro-kutily

Pro druhá šišková dekorace budeme potřebovat:

 • Šišky
 • Štětec
 • Bílou barvu a provázek

Jak budeme postupovat:

Nejprve si vezmeme do ruky štětec a bílou barvu a šišky pečlivě obarvíme. Poté jednu po druhé necháme zaschnout, nejlépe na nějakých novinách nebo papíru, abychom si nezašpinili stůl a nábytek. Poté do středu šišek vmísíme lepidlo tavnou pistolí a na provázek připevníme šišky.

Ne hned vedle sebe, ale s několika centimetrovými odstupy. Provázek může být jakékoliv barvy, já bych doporučovala asi takové, které se hodí k barvě vánoc – například tedy červenou, zlatou nebo stříbrnou, ty jsou podle mě nejlepší.

vanocni-dekorace

Pro třetí šišková dekorace budeme potřebovat:

 1. Štětec
 2. Zelenou barvu
 3. Tavnou pistoli
 4. Šišky (nebo šišku – záleží, kolik dekorací chceme vyrobit)
 5. Bílé korálky (samozřejmě si můžete zvolit i barvy, které máte rádi vy)

Jak budeme postupovat:

Vezmeme si štětec a zelenou barvu a šišku obarvíme nazeleno. Poté si vezmeme tavnou pistoli a připevníme k šišce jednotlivé korálky. V závěru vypadá dekorace opravdu krásně a působí velmi vánočním dojmem. Na závěr si můžeme vzít stuhu a tavnou pistolí ji připevnit k dekoraci.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si vánoční dekorace:

Pokračujte v čtení blogu: