UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zazimovat bazén?

Užívali jste si přes léto vodních radovánek v bazénu? Nezapomeňte se skončením letní sezóny na správné zazimování vašeho bazénu, tak abyste ho mohli bez problémů používat i v příštím roce. A jak na to?

jak-zazimovat-bazen

Jak zazimovat bazén? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Předně záleží na typu bazénu a materiálu, ze kterého je vyroben. Důležité je také vychytat správný čas pro zazimování bazénu. Ideální je si tuto aktivitu načasovat na tu doby, kdy ještě noční teploty nezačaly klesat pod bod mrazu. U bazénu, u kterého není doporučeno, aby zůstával venku přes zimu, je to jednoduché. Stačí jen vypustit vodu, bazén vyfouknout nebo složit, vyčistit a uložit na suché a bezpečné místo. Jak je tomu ale u celoročních bazénů, které jsou nezapuštěné, zapuštěné částečně nebo úplně do země?

Prvním krokem je odstranění plavajících nečistot a odstranění schůdků včetně jejich vyčištění. Následuje odstranění nečistot ze dna bazénu a jeho důkladné vysátí pomocí vysavače. Nezapomeňte očistit i stěny bazénu. Poté je nutné vydezinfikovat písek ve filtraci pomocí speciálního přípravku. Následně přijde na řadu sada na kontrolu a úpravu pH. To by se mělo pohybovat v hodnotách od 7 – 7,4. Množství chlóru ve vodě by pak mělo být 0,3 – 0,6 mg/l. Poté upusťte vodu tak, aby její hladina byla přibližně v místech pod skimmerem.

Dalším krokem je odpojení všech hadic, které je nutné zbavit vody a také odpojení filtrace a vypuštění zbytkové vody. Odpojte i ohřev vody. Všechny hadice a součásti filtrace včetně schůdků a dalších součástek uložte suché místo, chráněné před mrazem.

Finálním krokem je pak aplikování speciálního přípravku určeného právě pro zazimování bazénu. Přípravek sice nebrání zmrznutí vody v bazénu, ale brání růstu a množení řas během zimního období. Zároveň vám také zajistí jednodušší čištění bazénu při začátku další sezóny. Poté bazén zakryjte plachtou zabraňující vniknutí nečistot na vodní hladinu.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si hračky do vody:

Pokračujte v čtení blogu: