Jak vybrat žehličku?

Žehlička je asi pro všechny z nás jednou z nejdůležitějších věcí v našem bytě či domečku. Protože díky žehličce můžete mít všechno prádlo nepomačkané, nepomuchlané a vypadající jako nové. Existují různé typy a různé modely, teď jenom záleží, kterou z nich si chcete vybrat.

jak-vybrat-zehlicku

Jak vybrat žehličku? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Dokonce je doba už tak pokročilá, že má na trhu i přenosné žehličky – což je podle mě opravdová věda a také v dnešní době vymoženost. Určitě si za ni připlatíte, ale myslím, že pokud jste častým cestovatelem, ta investice peněz za to rozhodně určitě stojí a vy budete spokojeni.

A podle čeho se vlastně rozhodujeme při výběru žehličky? Faktorů je velká spousta, nicméně těch několik nejvíc zásadnějších faktorů si uvedeme zde v tomto článku a možná i vám pomohou vybrat si tu správnou žehličku, po které toužíte.

První faktor: Jak často budete žehlit?

To je otázka spíše pro ženy, protože většinou žehlí ženy. Tím ale nechci říct, že muži taky nežehlí (někteří muži si dokonce žehlí sami, znám je osobně ze svého okolí a docela je obdivuji). Nicméně je potřeba si uvědomit, jak často chcete žehlit. Pokud často, pořiďte si žehličku s parním generátorem. Pokud jen občasně, pořizovat si žehličku s parním generátorem je asi zbytečné.

Druhý faktor: Kvalita žehličky

Pokud tedy chcete žehlit často, nevyplatí se žehlit s nekvalitní žehličkou. Tím chci říct, že ne každá levná žehlička je nekvalitní, ale v tomto ohledu je důležitý materiál žehlící plochy, který je nejkvalitnější asi z keramiky. A tou disponují většinou už dražší, ale kvalitnější žehličky.

Třetí faktor: Kolik bude stát?

Samozřejmě lze sehnat v dnešní době žehličku i za pár korun. A jak už jsem říkala, pokud víte, že nebudete žehlit často, pořizovat si nějakou kvalitnější žehličku je dle mého názoru zbytečné. Proto v tomto případě spíše sáhněte po levnější žehličce za pár stovek korun.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení