Hra iKnow

1 položek celkem
ALBI HRA iKNOW All In *SPOLEČENSKÉ HRY*
599 Kč

ALBI HRA iKNOW All In *SPOLEČENSKÉ HRY* může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Společenská hra, Značkové, Levné, Kvalitní, Soutěže, Úkoly,...

Kód: DS60984355

Albi hra iKnow + pravidla, návod.

Tato důvtipná hra kombinuje vědomosti s chytrou taktikou. Uhodněte, jak si povedou vaši spoluhráči, ale využívejte u toho také svých znalostí. Jen ten kdo úspěšně zvládne obojí může zvítězit v této hře. iKNOW není jen obyčejnou kvízovou hrou. Je opravdovou výzvou pro každého, kdo očekává něco víc.

  1. Začátek hry: Položte hrací desku na stůl a každému hráči dejte po jedné figurce iKnow * (na odpovědi) a iBET ** (na sázky) stejné barvy a jeden bílý žeton. První kolo: Vyberte hráče, který bude v prvním kole předčítat. Tento hráč zvolí kategorii a označí ji v rohu herní desky průhledným žetonem. Potom přečte nahlas otázku z této kategorie. V této fázi se nečtou žádné pomůcky. Hráč, který předčítá, se nezapojuje do daného kola se svými figurkami iKnow a iBET.

  2. iKnow: Hráč sedící nalevo od předčítajícího umístí svou figurku iKnow do prázdného čtvercového políčka na hrací desce. Pokud si myslí, že dokáže na otázku správně odpovědět hned po první pomůcce, umístí svou figurku na políčko označené třemi tečkami. Pokud chce dostat dvě pomůcky umístí figurku na políčko označené dvěma tečkami. Pokud hráč umístí svou figurku na políčko označené jednou tečkou, dostane spolu tři pomůcky. Ostatní hráči mohou pak umístit své figurky iKnow v pořadí, v jakém sedí ve směru hodinových ručiček.

  3. iBET: Hráč, který umístil svou figurku nejvyšší, vsadí jako první na libovolného protihráče, a to tak, že umístí svou iBet figurku na prázdné kruhové pole "+" (pokud si myslí, že protihráč odpoví správně) nebo na pole "-" (pokud tipuje, že protihráč odpoví chybně). poté stejným způsobem staví ostatní hráči v pořadí. Vsadit se smí jen na volné políčka (Obrázek 2)

  4. Pomůcky: Když jsou všechny figurky iKnow a iBET rozmístěny na hrací desce, predčítavajúci hráč přečte pomůcku v hodnotě tří žetonů (na kartičce označena třemi tečkami). Hráči, jejichž figurky iKnow jsou umístěné na políčkách označených třemi tečkami, pak odpovídají na otázku (hráč, který umístil svou figurku nejvyšší, odpovídá jako první). Pak se přečte pomůcka v hodnotě dvou žetonů a na otázku mohou odpovědět hráči, jejichž figurky iKnow jsou umístěny na políčkách se dvěma tečkami. Nakonec se čte pomůcka v hodnotě jednoho žetonu a odpovídají hráči, kteří stojí na políčkách označených jednou tečkou. Teprve když na otázku odpoví všichni hráči, může predčítavajúci hráč přečíst správnou odpověď.

  5. Kontrola výsledků: Predčítavajúci hráč zkontroluje, kdo na otázku odpověděl správně a kdo chybně a kdo správně odhadl výsledky ostatních hráčů, a to postupně od nejvyšší úrovně označené třemi tečkamo. Kdo vyhrává: Pokud jste na otázku odpověděli správně, vyhráváte bílé žetony v počtu podle úrovně, na kterou jste odpověděli (3 tečky = 3 žetony atd.). Pokud jste správně odhadli úspěšnost jiného hráče, vyhráváte další bílý žeton. Za chybnou odpověď nepřicházíte o žádné žetony, ale za chybný odhad ztrácíte jeden bílý žeton. Na konci každého kola předčítající vždy dostane dva bílé žetony a všechny figurky a vrátí jednotlivým hráčům.

  6. Další kolo: Hráč, který jako první správně odpověděl na otázku z předchozího kola, vybírá kategorii otázek do dalšího kola a umístí průhledný žeton na příslušnou barvu v rohu herní desky. hráč sedící nalevo od předčítajícího z předešlého kola se nyní stává předčítající a přečte novou otázku. Pokud nikdo neodpověděl správně, průhledný žeton označující kategorii se posune po směru hodinových ručiček na další kategorii na hrací desce.
 
Vítěz: Vyhrává hráč, který jako první nasbírá žetony v hodnotě 20 bodů.
 

Ze studnice vědění čerpal: Tomáš Zahálka

Víte, že když zakoupíte Albi iKnow na Dudlu.cz, tak tím podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás hru iKnow nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze