Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Hračky Hasič

Hasiči hasí požáry, zachraňují lidi z hořících domů, asistují při autonehodách a...? Jsou vděčným námětem výrobců hraček a dětských her! K hasičům totiž většina dětí vzhlíží jako k opravdovým hrdinům, kterým se chtějí podobat. Pokud tedy sháníte hasičské auto na hraní nebo třeba dřevěnou hasičskou stanici, jste tu správně. Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku

7 položek celkem
Bigjigs Toys Dřevěné puzzle hasiči 9 dílků
241 Kč

Rozměry: 30x22x1 cm Věk: 2+ Materiál: dřevo

Kód: DS30984130
Petit Collage Hrací sada hasičská stanice
511 Kč

Rozměr balení: 19,5x14,3x6,3 cm Věk: 3+ Materiál: karton, papír s certifikácí FSC, dřevo

Kód: DS54099684
Bigjigs Toys Hasičská stanice  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
ZDARMAZDARMA
2 739 Kč

Rozměr výrobku: 45x45x45 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS74047079
Bigjigs Toys Dřevěné puzzle hasiči 24 dílků
381 Kč

Rozměry: 43x33x1,5 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS66347211
Bigjigs Rail Hasičský vlak + 3 koleje
471 Kč

Rozměr: 27x5x4 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, kov, magnet

Kód: DS25325794
Wonderworld Dřevěný mini hasičský vůz
379 Kč

Rozměry: 8,5x13x11 cm Věk: 18m+ Materiál: dřevo, guma Počet dílů: 4

Kód: DS50893795
Dřevěné hasičské auto
267 Kč

Dřevěné hasičské auto o velikosti cca 13 x 6,4 x 8,4 cm. Rozměry balení cca 16 x 13 x 6,5 cm. Věk 18m+

Kód: DS61325736

Hasiči hračky

Téma hasič a hasičská auta u nás byla v oblibě dlouho.  A vlastně stále jsou, jelikož mám dva malé syny. Starší syn má rád už i jiné hračky, avšak všemožná auta zůstávají i nadále v centru dění.  Ten mladší, roční, zatím spíše objevuje svět, vše zkoumá a nenechá na pokoji nic, co se nachází v jeho blízkosti. Samozřejmě ani auta. Bojím se tedy, že hasičských aut nám doma ještě pár přibude.

Snad každý kluk má období, kdy si přeje být hasičem. Hasiči jsou zkrátka pro děti vzorem. Obzvláště chlapečci je zkrátka milují. Obdivují je. I proto si na ně tak rádi hrají a napodobují nejrůznější situace, ve kterých figurují právě hasiči coby hrdinní zachránci.

Velmi oblíbené bývají také akce s hasičskou tématikou. Tam si děti mohou hasičská auta prohlédnout zblízka a popovídat si o tom, co všechno hasiči dělají. Často se konají v rámci školky nebo školy. Jsou pro děti velmi poučné. Nenásilnou formou se dozvědí, co udělat, když v bytě nebo v domě vypukne požár. Dozvědí se, komu zavolat a co v takovém případě dělat. Většinou si odnesou navíc nejrůznější drobnosti, které jsou zároveň i užitečné. Například reflexní pásky či jiné reflexní prvky.

Náš starší syn nastoupil do školky letos v září a ihned druhý týden se podobné akce zúčastnil. Syn se vůbec nestydí a tak se prý pana hasiče neustále vyptával na vše možné. Byl tak zaujat, že nechtěl jít ani zpět do školky. Doma pak prohlásil, že bude hasičem. Když jsem se zeptala na důvod, podíval se na mě a prohlásil: „Ale mami, to je přece jasné. Abych zachránil ty lidi přece. Když hoří přece! Víš to? “

A proto děti nikdy nepodceňujte. A také neváhejte!  Pokud máte chlapečka, pořiďte mu ihned nějakou hračku s hasiči. Určitě neprohloupíte. Navíc, v té chvíli, budete pro své dítě hrdinou vy!

Věděli jste, že:

  • První zaznamenaná hasičská služba byla založena v Římě v roce 6 n. l. císařem Augustem. Tato služba se jmenovala Vigiles a kombinovala funkce noční hlídky a požárníků.
  • Hra na hasiče má dlouhou tradici, odrazující obdiv k odvaze a hrdinství hasičů. V minulosti si děti hrály s jednoduchými dřevěnými modely hasičských vozů a někdy dokonce s miniaturami vodních pump.
  • Historie hasičství je plná inovací od ručně pumpovaných strojů až po moderní vybavení a techniky používané dnes. Tyto inovace se odrážejí i ve vývoji hraček a her na hasiče.
  • Hasičské kostýmy jsou mezi dětmi velmi oblíbené a slouží k rozvíjení představivosti a hry na role, které jsou důležité pro sociální a emocionální vývoj.
  • Jednou z nejvýznamnějších událostí v historii hasičství byl Velký požár Londýna v roce 1666, který vedl k výrazným změnám ve stavebních předpisech a metodách hašení požárů.

Pro Dudlu napsala: Sylvie Gorková | Edit: Andrea B.

Víte, že nákupem hračky hasiče na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás hasiči hračky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.