UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to advent?

Advent je jedno z nejvýznamnějších období, které se slaví jako příprava na Vánoce. Toto období začíná čtyři neděle před Štědrým dnem a končí na Štědrý den. Adventní období je pro křesťany velmi významné a mnoho z nich se snaží připravit se na příchod Ježíše Krista.

co-je-advent

Původ adventu

Advent má svůj původ v křesťanské tradici a vznikl pravděpodobně v 5. století. Slovo "advent" pochází z latinského slova "adventus", což znamená v překladu "příchod". Advent je tedy obdobím očekávání příchodu Krista.

Symboly adventu

Symboly adventu jsou významné a mají své specifické významy. Adventní věnec je nejdůležitějším symbolem adventu. Jedná se o věnec ze stálezelených jehličnatých větví s čtyřmi svíčkami. Každá ze čtyř svíček má svůj význam, první symbolizuje naději, druhá lásku, třetí radost a poslední svíčka symbolizuje pokoj. Svíčky se rozsvěcují každou neděli adventu a celkově mají význam očekávání příchodu Ježíše Krista.

Dalším významným symbolem adventu je adventní kalendář. Adventní kalendář je soubor 24 malých dárků, jeden pro každý den adventu a až do Vánoc. Tyto dárky mohou být různého druhu, od sladkostí až po malé hračky. Adventní kalendář se stal velmi populárním a v mnoha domácnostech je už tradicí.

Adventní postní doba

Advent je také postní období, což znamená, že se křesťané snaží vykonávat určité oběti a duchovní cvičení, aby se připravili na příchod Krista. Během adventu se křesťané snaží zlepšovat svůj život a náboženskou praxi. Tato doba je také příležitostí pro křesťany k tomu, aby se připravili na oslavu Vánoc.

Adventní tradice

Advent je také spojen s mnoha tradicemi a zvyky. Jednou z těchto tradic je adventní koruna, kterou si křesťané často vytvářejí sami, potom také zapalování svíček a spousta dalších tradic, které si nejen křesťané oblíbili.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si vánoční dekorace:

Pokračujte v čtení blogu: