UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je velikost os?

Znáte velikost „one size“? Velikost os znamená jedna velikost. Takže si nemůžete vybrat velikost a musíte se spokojit s tou, která je popsaná. Stejné je to s některými druhy oblečení. Znamená to "jedna velikost pro většinu" nebo "velikost 12/14". Pokud hledáte něco specifického pro svůj typ postavy, pak to pro vás nebude možnost.

co-je-velikost-os

Termín jedna velikost lze použít pro oblečení, obuv, nádobí a další předměty, které jsou navrženy tak, aby padly téměř každému. Existují však výjimky z tohoto pravidla, například boty, které jsou určeny speciálně pro muže nebo ženy a opačnému pohlaví dobře nesedí.

Význam velikost os

Pokud se díváte na položku s označením "jedna velikost", nemáte na výběr. Buď si ji koupíte, nebo ne, ale musí vám sedět, ať už je vaše velikost jakákoli. To je často případ oblečení, které je vyrobeno pro muže nebo ženy. Dodávají se v jedné velikosti a vy musíte vzít to, co dostanete.

V některých případech to příliš nevadí, protože zboží je tak velké, že padne každému, kdo si ho vyzkouší. Například kalhoty, které padnou někomu, kdo nosí střední velikost, padnou stejně dobře i tomu, kdo nosí malou velikost. Totéž lze říci o košilích, bundách a dalších oděvech, které mají velikosti jako malé a střední, ale ne velké nebo extra velké.

Pokud existují pouze dvě velikosti - malá a střední - pak na nich stejně nezáleží, protože obě padnou téměř každému, kdo si je v těchto velikostech vyzkouší. Jinými slovy, nejsou příliš náročné na to, komu padnou!

U oděvů platí, že jedna velikost je vhodná pro všechny. Nejedná se o konkrétní velikost. Znamená to pouze, že daná věc padne každému, kdo ji nosí. Jinými slovy, je to velikost, která vyhovuje všem. Říká se jí také "jedna velikost pro všechny" nebo "OS".

To je běžné u dětského oblečení a oblečení pro dospělé prodávaného na internetu. V popisu může být například uvedeno: "Jedna velikost pro většinu dospělých." To znamená, že zboží by mělo padnout každému, kdo ho nosí, i když je velmi velký nebo velmi malý.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: