UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odbarvit vlasy?

Odbarvování vlasů je doslova alchymie a pokud vás zajímá, jak si zesvětlit vlasy doma, pak bych vám hned na úvod dala jednu důležitou radu – nezkoušejte to. Přestože můžete dnes a denně v televizi vidět nejrůznější reklamy na barvy na vlasy a přípravky pro zesvětlování, které slibují perfektní výsledky, každá dobrá kadeřnice či kadeřník vás bude od domácího zesvětlování vlasů odrazovat. A z dobrého důvodu - odbarvování jako samo o sobě vlasy zeslabuje a domácí odbarvování běžnými prostředky z drogerie je může nepěkně poničit. Pokud tedy sníte o zářivé blond hřívě, která bude vypadat opravdu dobře, radím vám svěřit se do rukou profesionálů. Investice do krásy se totiž rozhodně vyplatí!

jak-odbarvit-vlasy

 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak funguje odbarvování

Odbarvování vlasů funguje tak, že se pomocí prostředku s obsahem peroxidu vodíku odstraní barevné pigmenty z vlasů. Při odbarvování platí, že čím tmavší vlasy máte, tím déle může zesvětlování až do kýženého výsledku trvat. Není na místě tento proces uspěchat a je dost možné, že budete muset salon navštívit víckrát. Vlasy je totiž lepší zesvětlovat postupně, méně se tím totiž ničí a výsledek je mnohem lepší.

Revolucí v odbarvování vlasů se v posledních letech stal přípravek zvaný Olaplex, což je značka vlasové péče, která výrazně snižuje poškození barvených i odbarvovaných vlasů na minimum.

Techniky odbarvování vlasů

V dnešní době máme my ženy na výběr spoustu různých metod, jak své vlasy zesvětlit. Vše se odvíjí samozřejmě od aktuálních módních trendů. Jednolité platinové blond už odzvonilo dávno, přirozenost ale bude v kurzu vždy a je žhavým trendem i současné vlasové módy. Při zesvětlování vlasů se tak dnes nejvíce klade důraz na to, aby vlasy působily doslova jako políbené sluncem. K tomu existuje několik technik, z nichž každá je trošku jiná, přesto je ale spojuje jedno – vlasy působí přirozeným dojmem.

1. Melír

Melír je nestárnoucí klasika, která neurazí a uděláte s ní parádu v každé době. Principem melíru je zesvětlení jen určitých pramenů vlasů, které se tím odlišují od přirozené barvy.

2. Ombré

Nějakou dobu se na výsluní drží i technika zvaná ombré. Pochází z Francie a spočívá v tom, že vlasy plynule či ostře přechází od hnědé barvy u kořínků až po blond barvu směrem ke konečkům. Ombré sluší převážně ženám se světlými vlasy, pokud se ale nebojíte experimentovat a vystoupit z davu, směle vyzkoušejte jakékoli jiné barvy, třeba ohnivě červenou!

3. Balayage

Stejně jako ombré, i balayage má svůj původ ve Francii. Název je odvozen od francouzského slova „balayer“, což v překladu znamená „zametat“. Je tomu tak proto, že se barva nanáší štětcem tak, aby vznikly proužky, které ale nemají žádné ostré hranice, každý odbarvený pruh tak končí někde jinde a tím vznikne nádherný přirozený efekt sluncem zesvětlených vlasů. Balayage ale rozhodně není jen pro blondýnky! Vyzkoušet ji mohou i tmavovlásky, které chtějí své vlasy jen lehce prosvětlit, mnohdy opravdu jen malinko.

Pro Dudlu napsala: Andrea Bělohradská

Vyberte si doplňky do koupelny:

Pokračujte v čtení blogu: