UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak pověsit záclony?

Ačkoliv i záclony stejně jako koberce částečně mizí z našich domovů, pořád platí to, že pro útulný interiér domova jsou téměř nezbytností. Existují různé typy záclon a o od toho se z velké části odvíjí i to, jakým způsobem je vhodné je pověsit.

jak-povesit-zaclony

Systém upevnění záclon je velmi důležitým prvkem a určitě je dobré nepospíchat a udělat i přehled, co se na trhu v oblasti záclon prodává, kolik co stojí a jaké materiály se hodí na jaký systém upevnění. Pokud tápete a informace z internetu vám nestačí, neváhejte a zajděte do specializované prodejny nebo do patřičného oddělení hobby marketu, kde vám poradí vyškolený personál.

Nejčastějším způsobem zavěšení záclon je na závěsné tyče neboli garnýže upevněné na stěnu. Na výběr jsou dřevěné, kovové nebo plastové garnýže. Záclony nebo závěsy mohou být také upevněné na kolejnicovém systému. Pokud chcete mít k záclonám i závěsy, zvolte dvojitou záclonovou tyč, nebo kolejnici a dvojitý nosník. Umístění na ocelové lanko nebo vitrážní tyčku je vhodné pro záclony a závěsy z lehčích materiálů.

Pokud sháníte jednoduchý typ záclon bez systému řasení, vybírat můžete ze záclon s látkovými oky, všitými oky s kovovou obrubou nebo tunýlkem. Zavěšení záclon nebo závěsů na kroužky představuje klasiku a hodí se pro všechny materiály látek. Kroužky mohou být kovové, dřevěné, nebo plastové a přidávají se k nim háčky (šneky), nebo takzvané žabky se skřipcem.

Záclony a případně také závěsy před zavěšením vyperte dle instrukcí uvedených na výrobku, a pokud to materiál umožňuje a vyžaduje, můžete ho také vyžehlit. K dokonalému vzhledu vašich záclon vám mohou pomoci řasící pásky. Některé záclony se prodávají už s nimi, nebo je možné je k záclonám přišít. Řasící pásky obsahují očka na háčky, která ale nemusíte využít a namísto háčků záclony připevnit ke kroužkům pomocí žabek.

Pro Dudlu napsala: Martina Masopustová

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: