Jak uvázat šátek?

Šátek je v dnešní době moderním kouskem v šatníku, který rozhodně nesmí chybět. Můžete ho mít v různé variantě barev a z různého materiálu.

jak-uvazat-satek

Jak uvázat šátek? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Funkce šátku:

První funkce – módní

Je to prostě skvělý módní doplněk. Pokud si vezmete stylový outfit a na sebe si ještě přes to dáte šátek ladící s outfitem, vyzdvihne váš outfit a budete vypadat podstatně lépe.

Druhá funkce – na zimu

Pokud je vám zima, můžete si přes krk dát šátek, když jdete ven. Tím z velké části můžete zabránit tomu, že budete nemocní. Navíc vás šátek bude pěkně hřát a bude vám v něm teplo, takže ani v největší zimě váš hlas nebude trpět.

Jak uvázat šátek?

Je opravdu hodně způsobů, jak na to. My si dneska ukážeme ty nejčastější a nejpoužívanější.

První způsob – klasický a nejčastější styl, který nosíme snad všichni

Je to úplně nejjednodušší způsob, jak si vlastně šátek uvázat. Stačí, když si šátek obtočíte kolem krku – visící konce šály můžete nechat buď volně a ležérně a nebo je svázat do uzlu. Za mě je lepší ta první varianta, jelikož vypadá elegantněji.

Druhý způsob – šátek z jednoho kusu látky

Tento šátek je výhodný v tom, že ho nemusíte nijak vázat, nemusíte vymýšlet, jak to udělat, aby to vypadalo co nejlépe. Stačí šátek přetáhnout přes hlavu a máte hotovo. Je to asi ještě jednodušší, než první způsob.

Třetí způsob – hedvábný šátek, který je smotaný do sebe

Tento způsob není tak známý a populární, nicméně stále vypadá dobře a elegantně, proto se divím, že ho nezná více lidí. Začíná se s tím jako u prvního stylu, akorát že nakonec oba konce šátku omotáte třikrát dokola na obou stranách a necháte volně viset na prsou. Zní to sice složitě, ale určitě to tak složité není a navíc tento styl vypadá profesionálně (hodí se například, když jdete do práce a chcete zapůsobit, tento styl je velmi ležérní a zároveň slušivý).

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: