Jak uvázat šátek?

Šátek je v dnešní době moderním kouskem v šatníku, který rozhodně nesmí chybět. Můžete ho mít v různé variantě barev a z různého materiálu.

jak-uvazat-satek

Jak uvázat šátek? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Funkce šátku:

První funkce – módní

Je to prostě skvělý módní doplněk. Pokud si vezmete stylový outfit a na sebe si ještě přes to dáte šátek ladící s outfitem, vyzdvihne váš outfit a budete vypadat podstatně lépe.

Druhá funkce – na zimu

Pokud je vám zima, můžete si přes krk dát šátek, když jdete ven. Tím z velké části můžete zabránit tomu, že budete nemocní. Navíc vás šátek bude pěkně hřát a bude vám v něm teplo, takže ani v největší zimě váš hlas nebude trpět.

Jak uvázat šátek?

Je opravdu hodně způsobů, jak na to. My si dneska ukážeme ty nejčastější a nejpoužívanější.

První způsob – klasický a nejčastější styl, který nosíme snad všichni

Je to úplně nejjednodušší způsob, jak si vlastně šátek uvázat. Stačí, když si šátek obtočíte kolem krku – visící konce šály můžete nechat buď volně a ležérně a nebo je svázat do uzlu. Za mě je lepší ta první varianta, jelikož vypadá elegantněji.

Druhý způsob – šátek z jednoho kusu látky

Tento šátek je výhodný v tom, že ho nemusíte nijak vázat, nemusíte vymýšlet, jak to udělat, aby to vypadalo co nejlépe. Stačí šátek přetáhnout přes hlavu a máte hotovo. Je to asi ještě jednodušší, než první způsob.

Třetí způsob – hedvábný šátek, který je smotaný do sebe

Tento způsob není tak známý a populární, nicméně stále vypadá dobře a elegantně, proto se divím, že ho nezná více lidí. Začíná se s tím jako u prvního stylu, akorát že nakonec oba konce šátku omotáte třikrát dokola na obou stranách a necháte volně viset na prsou. Zní to sice složitě, ale určitě to tak složité není a navíc tento styl vypadá profesionálně (hodí se například, když jdete do práce a chcete zapůsobit, tento styl je velmi ležérní a zároveň slušivý).

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení