Jak zařídit obývací pokoj?

Možná jste se už někdy stěhovali. A nebo jste si prostě jen říkali, že si chcete zútulnit a zvelebit váš obývací pokoj. V obou dvou variantách je to dobře, protože čím více si jej zařídíte podle svých vlastních představ, tím více se celkově budete v domě či bytě cítit. Pojďme si vlastně říct, jak si takový obývací pokoj zařídit a co v něm nejčastěji je.

jak-zaridit-obyvaci-pokoj

 (Zdroj fotky: Freepik.com)


1. Televize

Neznám jedinou domácnost, kde by v obývacím pokoji nebyla televize. Samozřejmě někteří lidé televizi nesledují a tím pádem jsou podle dnešní doby "výjimkou". Nicméně je nad slunce jasné, že většina lidí si nedokáže představit obývací pokoj bez televize, proto ji i zmiňuji.

2. Konferenční stolek (stolky)

Většina obývacích pokojů má konferenční stolky. Mohou být z různého materiálu a různé barvy - někdo má rád dřevěné, jiný zase skleněné. Já dávám přednost spíše těm ze dřeva a to ze dvou důvodů – za prvé se mi více líbí a za druhé se tak lehce neumažou. A z hlediska bezpečnosti mi přijdou bezpečnější než konferenční stolky skleněné, které mají zase tu nevýhodu, že každá šmouha je na nich hned vidět.

3. Sedačka/pohovka

V dnešní době si nedokážu představit obývací pokoj bez sedačky. Kde bychom také seděli, že? Například při posezení u televize se sedačka náramně hodí. Též může být různých barev. Já bych doporučovala vybrat takovou sedačku, která vám bude ladit s interiérem – a nebo nějakou v neutrální barvě. Pěkné kombinace barev jsou například šedá a červená, černá a šedá, bílá a béžová a podobně. Kdo se ale v kombinacích barev nevyzná, tak ať volí z neutrálních barev, které ladí úplně se vším. Ty neutrální barvy známe všichni – je to bílá a černá. Takže i kdybyste zkombinovali například bílou a modrou, pořád vám barvy budou ladit a to je na neutrálních barvách naprostá bomba.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si vybavení na úklid:

Pokračujte v čtení blogu: