UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak prostřít stůl?

Každý prostírá stůl jinak. A taky je faktem, že na každou příležitost se stoly prostírají jinak. Pojďme si ale blíže rozebrat dopodrobna to, jak se stůl správně prostírá za normálních okolností.

jak-prostrit-stul
 
 (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Každý z nás má doma jídelní stůl se židlemi, který denně používá. Každý ho má z jiného materiálu – někdo dřevěný, někdo zase skleněný. Každý si vybírá podle svého vlastního vkusu, který si zvolí. Je to každého rozhodnutí.
 
Já například mám ráda dřevěné stoly – jejich barva a také provedení mě dokáže dost dobře fascinovat. Nejlepší jsou takové ty dřevěné stoly béžové barvy, ale i například tmavě hnědé – každý z nich má své kouzlo. A když už máme ten stůl, tak jak ho vlastně můžeme správně prostřít? 

První, na co je potřeba myslet, je ubrus. Někdo ho na stole sice nemá a ani ho nikdy nevyužíval, ale podle mého osobního názoru je lepší, aby na stole byl – protože například když se něco ušpiní, zamaže se ubrus a ne stůl. A stůl se neumaže a umazaný ubrus se jednoduše vloží do pračky a vyčistí, což je podle mě skvělé.
 
Ubrusy si můžeme vybírat podle různých motivů, barev a kombinací - v dnešní době už je jich dostupných docela hodně. Dalším důležitým faktem jsou příbory, které na stůl také patří.

Příbory nachystáme na stůl podle toho, co za jídlo na stole budeme jíst – je jasné a logické, že pokud budeme konzumovat polévku, nebudeme ji jíst vidličkou a tak stejně je to u nějakého jiného jídla, které se například nedá jíst lžičkou.
 
Pokud máme více různých chodů (například polévku a hlavní chod), poté chystáme jak lžičku, tak vidličku. Za normálních okolností příbory pokládáme takhle: vidličku na levou stranu a nůž na pravou. Pokud je ale host levák (jí levou rukou), pokládáme jej přesně opačně. Doufám, že tento článek vám alespoň něco málo o prostření stolu prozradil a budu se na vás těšit u dalšího článku.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si vybavení na úklid:

Pokračujte v čtení blogu: