Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak vyčistit koberec?

Máte doma koberce, ať už v celé místnosti nebo jen kusové? V každém případě udržet koberec v čistém a zachovalém stavu může být někdy nad lidské síly. Obzvlášť pokud máte malé děti nebo zvířecí mazlíčky, nevystačíte si jen s obyčejným vysáváním. To pak jsou nějaké ty skvrny a znečištění mnohdy i na denním pořádku. Jak takový koberec účinně vyčistit, aby opět vypadal jako nový a dělal vám doma radost svým vzhledem? Někdy si vystačíte i s osvědčenými babskými radami, jindy už budete muset sáhnout po účinných chemických prostředcích. Na každé skvrny a znečištění ovšem platí něco jiného.

jak-vycistit-koberec

Jak vyčistit koberec? (Zdroj fotky: Freepik.com)

I když vysávání koberce jako takové je nutné, nestačí k tomu, aby byl koberec opravdu čistý. Pro jeho kompletní vyčištění nebo vyčištění místních skvrn můžete zvolit suché nebo mokré čištění. Za sucha můžete použít speciální prášek, který na koberec nebo na konkrétní místo podle návodu nasypete a necháte působit. Nemusíte se obávat ani delšího působení prášku, klidně i po celou noc. Na závadu to nebude naopak. Poté jednoduše prášek vysajte vysavačem a je hotovo.

Další možností je mokré čištění. K tomu lze použít speciální čistící pěnu. A jak na to? Nejprve zajistěte to, aby byl koberec zbaven maxima prachu a dalších částic. Důkladně ho vyluxujte a vyklepejte. Následně na požadovanou plochu naneste pěnu a tu nechte působit podle návodu. Pěnu můžete i zanést do hloubky za pomoci kartáče. Poté koberec vyluxujte.

A jaké můžete vyzkoušet babské rady? Na skvrny na koberci skvěle funguje jedlá soda a ocet. Smíchejte 1 díl sody a octa, přimíchejte trochu vody a důkladně promíchejte do té doby, než se vytvoří hustá směs. Tu naneste na skvrny pomocí kartáče na nechte působit ideálně přes noc. Následně koberec vyluxujte. Můžete použít i pouze jedlou sodu, kterou posypete místo znečištění a nalijete trochu vroucí vody. I v tomto případě nechte působit přes noc a poté vyluxujte.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si vybavení na úklid:

Pokračujte v čtení blogu: