UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyčistit spáry?

Zašlé a nevzhledně vypadající spáry mezi obklady v koupelně nebo kuchyni nepůsobí vůbec hezky a mnohdy kazí celkový dojem z interiéru. Čím se vybavit pro jejich účinné vyčištění? Na spáry můžete vyzkoušet i babské rady. Odměnou vám pak bude koupelna jako nová.

jak-vycistit-spary

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Na vyčištění zašlých spár v koupelně nebo i na jiných místech můžete vyzkoušet Savo nebo tekutý čistící písek. Vhodnými pomocníky jsou také nejrůznější parní mopy a čističe. Pomoci vám mohou ale i produkty, které běžně máte doma. Mezi ty patří ocet, jedlá soda nebo zubní pasta. Čeká vás poměrně mravenčí práce, ale výsledek bude stát určitě za to. Při čištění se vyvarujte použití ostrých nástrojů, které by mohly spáry poškodit. Vyvarujte se i přílišného používání chemických látek ve vysoké koncentraci, které by také povrch mohly poničit.

Jedním z ověřených účinných pomocníků je kombinace octa a jedlé sody. A jak na to? Jednoduše smíchejte v pastovou konzistenci a následně tuto pastu nanášejte do spár. Nechte alespoň chvíli působit a pak se pusťte do manuálního čištění za pomoci tvrdšího zubního kartáčku, který se postará o účinné vyčištění nevzhledně zašlých spár.

Další surovinou, kterou můžete použít, je kyselina citronová s jedlou sodou. Smíchejte ½ hrníčku jedlé sody s 1/3 hrníčku kyseliny citronové. Přidejte trochu horké vody a dokonale promíchejte. Tuto směs naneste na spáry, nechte chvíli působit a poté vyčistěte kartáčkem. Další možností je pak použití zubní pasty. Za použití kartáče nebo zubního kartáčku se můžete pokusit špinavé spáry ve vaší koupelně nebo kuchyni vyčistit.

Nezapomínejte také na důležitou prevenci a spáry pak budou čisté delší dobu. Jedním z opatření je pravidelné větrání v místnosti, aby se zamezilo vzniků plísní. Pravidelně také vytírejte, a to důkladně dosucha a utírejte prach v místnosti.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si vybavení na úklid:

Pokračujte v čtení blogu: