Jak na bolavá kolena?

Tento problém už v minulosti určitě trápil nejednoho z nás a jistě ho všichni znají. Ta nesnesitelná bolest v kolenou, která je mnohdy opravdu extrémní a vy jste z toho potom akorát nešťastní, protivní, smutní a absolutně si nevíte rady s tím, co máte dělat. Proto jsem si pro vás sepsala pár tipů, které by vám na bolavá kolena měly pomoct a ulevit vám od velké, či malé bolesti.

jak-na-bolava-kolena

Jak na bolavá kolena? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Tip jedna: Oslabené svaly

Je dost možné a pravděpodobné, že pokud nejste moc akční a moc toho nenachodíte, máte velký problém, protože jde zřejmě o oslabené svaly. Proto zase musíte svoje svaly naučit, že musí spolupracovat a zapojit se. Proto byste se měli párkrát denně protáhnout  - kompletně celé tělo: ruce, nohy, kolena, lýtka a být více aktivnější a chodit třeba jen na procházky, aby si tělo na pohyb zvyklo a zase pracovalo tak, jako předtím,  že se vám svaly a vaše tělo oslabilo.

Tip dva: Vnitřní onemocnění

Je také možné, že pokud máte bolest v kolenou, může to značit i některá onemocnění. Vždy byste se o svých problémech a stavech měli poradit s lékařem a informovat ho co nejdříve, aby mohl zjistit příčinu a vyloučit případná onemocnění. Čím dříve to uděláte, tím lepší to pro vás bude.

sportovni-vyziva

Tip tři: Přetížení kolenního kloubu

Pokud jste naopak akční a rádi sportujete, v tomto tipu byste se možná mohli vidět. Pokud jste sportovali více než je obvyklé (například jste běhali delší dobu, než obvykle, nebo jste měli zvýšenou zátěž), mohou být vaše kolena přetížená. Příznaky přetížených kolenou jsou kolena teplá a někdy až zarudlá, můžou vám i otéct.

Je dobré, abyste v tomto případě začali koleno léčit tím, že ho budete chladit a dáte kolenům klidový režim, aby si stihla odpočinout. Je dobré, abyste intenzitu a úroveň tréninku začali zvyšovat až v době, kdy už kolena snesou nějakou menší zátěž. 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: