UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak začít cvičit?

Chtěli byste zhubnout nebo si vybudovat či udržet kondičku? Rozhodli jste se začít cvičit, ale nevíte, jak na to? Jak začít cvičit, aby vás tato aktivita bavila a neodradila hned na samotném začátku?

jak-zacit-cvicit

Jak začít cvičit doma? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak dlouho a jak často cvičit?

Nemusíte se obávat propocených triček a těžké fyzické aktivity. I cvičení vás totiž může bavit. Dokonce k němu ani nepotřebujete nic speciálního. Základem je ovšem pohodlné oblečení a obuv.

Pro začátek byste si měli zvolit cíl, kterého chcete dosáhnout. Chcete zhubnout 5, 10 nebo více kilo? Potřebujete jen zpevnit postavu? Důležitá je i motivace. Tou mohou být třeba o číslo menší kalhoty nebo šaty či dovolená u moře. Motivace vám bude obzvláště v začátcích velmi pomáhat.

Důležité je stanovit si vhodnou délku a frekvenci cvičení. Vyplatí se nepřeceňovat svoje síly a stanovit si reálnou dobu, po kterou budete cvičit. Tuto dobu můžete postupem času prodlužovat. I tady totiž může platit známé pořekadlo, že méně je někdy více. Klidně tedy cvičte třeba každý den pouhých 15 - 20 minut. Ve finále je to i vhodnější, než cvičit jednou týdně intenzivně třeba hodiny a zbylé dny pak třeba i trpět bolestí. Je jen na vás, jaká frekvence a doba vám bude vyhovovat. Každopádně každý pohyb se počítá.

sportovni-vyziva

Nejste si jisti tím, jaký sport je pro vás ten pravý?

Je to kolo? Plavání nebo běh? Nebo se vám naopak do ničeho z toho nechce? Nelámejte to přes koleno, a začněte třeba pro člověka tím nejpřirozenějším, a sice chůzí. Vystupte třeba cestou do práce o pár zastávek dříve a projděte se. Prospěje vám to. Postupně můžete zvyšovat tempo a uvidíte, že se brzy dostaví vytoužené výsledky.

Cvičit můžete i přímo v pohodlí vašeho domova, a to třeba podle některých videí dostupných na internetu, která mohou být přímo ušitá na míru vašim potřebám a požadavkům.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: