Jak zastavit menstruaci?

Určitě se už spoustě ženám stala prekérní situace a to ta, že dostaly menstruaci přesně v den, kdy byly na dovolené, nebo před blížící se dovolenou. A asi si dokážete představit, jak probíhal zbytek této dovolené, jelikož menstruace trvá obvykle 4 dny - prostě katastrofa, nemohly jste jít ani do moře se vykoupat a celá dovolená se tak z minuty pokazila.
 
jak-zastavit-menstruaci
 
Jak zastavit menstruaci? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Tak jak jste se na ni těšila, teď jste se spíše začala proklínat, že jste si neuvědomila, že máte dostat menstruaci na dovolené a něco nevymyslela. Pokud ale příště budete plánovat dovolenou, bude se vám docela dost hodit, když budete vědět, jak zastavit menstruaci, když už se něco takového stane. Proto jsem si pro vás připravila tento článek, který vám poradí a dá vám nějaké tipy, jak na to.

Zastavení menstruace pomocí bylinek:

  • fenykl - tato bylinka má protizánětlivé účinky, které zkracují délku toku krve během menstruačního cyklu a tedy zmírňuje příznaky PMS.
  • zázvor - tato rostlina (která je proslulá svou velmi výraznou vůní) vám může pomoct zmírnit silné menstruační krvácení. 
  • malinový list - ten naopak pomáhá urychlit menstruaci. Z maliníku lze připravit navíc i výborný čaj

pece-o-telo

Zmírnění menstruace pomocí babských rad:

Buďte fyzicky aktivní!  Říká se tomu babská rada a babské rady někteří považují za naprostý nesmysl, ale opak je pravdou. Ačkoliv se to možná zdá neuvěřitelné a nikdy jste o tom neslyšeli, tak jakákoliv fyzická aktivita zkrátí délku menstruace.
 
Kromě toho je taky fyzická aktivita hodně dobrá na to, když máte menstruační bolesti, protože tím, že se začnete hýbat, se zrychlí krevní puls a dojde k urychlení odtoku krve, tudíž i bolest se zmírní, v některých případech se dokonce úplně vytratí. Někdo by to mohl považovat za paradox, ale je to tak. Proto když máte bolesti, zkuste babskou radu.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu doplňky do koupelny, drogerii a kosmetiku: