Jak rychle rostou vlasy?

Vlasy jsou u žen ožehavým tématem, které ženy dost řeší a na vlasech jim dost záleží. Většina žen si na vlasy kupuje speciální přípravky a šampony, aby vlasy měly krásné, lesklé a aby jejich vlasy měly dobrý objem. Ženy můžou mít vlasy krátké, nebo dlouhé - to ale nic nemění na tom, že každá žena by o své vlasy měla pečovat. Samozřejmě vlasy kratší vyžadují menší péči než ty delší, i tak by je ale žádná žena neměla zanedbávat.
 
jak-rychle-rostou-vlasy
 
Jak rychle rostou vlasy? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Každému vyhovuje něco jiného. Pro dobré vlasy se ale doporučuje většinou zakoupit nějaký kondicionér, aby se vlasy lépe rozčesávaly, protože jak již víme, po umytí to jde jen zřídka bez problémů. Tuto situaci zná dobře každá žena s delšími nebo dlouhými vlasy, včetně mě. Potom nás to štve, protože ve vlasech se tvoří cucky a nemůžeme je rozčesat. Proto je kondicionér pro vlasy tak dobrý.

Hodně žen chce mít také hodně dlouhé vlasy a když je nemá podle svých představ, používá například různé přípravky, které růst vlasů můžou urychlit - nebo mohou využívat i další přírodní metody, které růstu vlasů mohou pozitivně pomoct.
 
Vlasový růst je také ovlivněn několika faktory: jako první faktor, který růst může ovlivnit, je genetika (tudíž je to vrozené), dále špatný životní styl, vlasy mohou také trpět z důvodu tepelné úpravy a nebo nemusíte mít v sobě dostatek živin, které podporují růst vlasů. V průměru ale každé ženě rostou vlasy zhruba 1 - 1,5 centimetrů za měsíc, ročně zhruba 15 - 16 centimetrů za rok.
 

pece-o-telo

Co můžeme udělat pro svoje vlasy?

Používat šetrné gumičky, používat přípravky podporující výživu a objem vlasů, důkladně vymývat šampony i kondicionéry, používat přípravky, které vlasy ochrání před teplem z kulmy nebo žehličky, vlasy pravidelně rozčesávat a nezanedbávat jejich péči. Každá žena má vlasy jiné, ale v tom je přece to kouzlo - každé jsou originální!
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu doplňky do koupelny, drogerii a kosmetiku: