UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odstranit plíseň na zdi?

Pokud jste objevili plíseň na zdi, zřejmě jste začali panikařit – přesně takové panikaření, jako jsem panikařila před měsícem já, dobře znám. Plíseň na zdech může vypadat opravdu velice nehezky a nelichotivě.

jak-odstranit-plisen-na-zdi

Jak odstranit plíseň na zdi? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak poznat plíseň na zdi?

Plíseň na zdi může mít obvykle žluto-hnědou až velmi černou barvu. Je nutno podotknout, že plíseň se opravdu rychle rozrůstá (až jsem se tomu já sama divila a měla jsem kvůli tomu i velké deprese), takže je potřeba začít co nejdříve konat a plíseň odstranit. Plíseň totiž nejen že může vypadat opravdu nehezky a když k vám přijde návštěva, vy se budete stydět, že máte plíseň na zdi. Horší věcí je, že pokud budete žít dlouhodoběji v plísních, může to mít velké a špatné účinky a dopady na vaše zdraví. Z plísní totiž vzniká rakovina, na což je potřeba si dát docela obrovský pozor a plíseň rozhodně nepodceňovat ani omylem.

Jak a z čeho plíseň vzniká?

Plíseň vzniká přednostně z vlhkosti. My jsme měli plíseň v bytě – nejen v obývacím pokoji, ale dokonce i v kuchyni a v koupelně, což bylo pro mě i pro partnera velice nepříjemné a pro mě už opravdu nesnesitelné (takže mi věřte, že opravdu vím, jak se cítíte). My máme obývací pokoj takřka spojený s kuchyní a dveře do obývacího pokoje máme otevřené. V kuchyni věšíme prádlo až na konci místnosti, takže vlhkost šla z kuchyně přes obývací pokoj a už byl problém na světě.

potreby-pro-kutily

Jak ji odstranit? 

Plíseň musíte odstranit tak, že všechnu omítku na zdi, která je v plísních, musíte nejprve pořádně seškrabat. Poté je dobré ji nastříkat nějakou dezinfekcí a až zaschne, vzít si barvu a kompletně to místo, které je seškrabané, znovu natřít a samozřejmě počkat, než ta barva uschne. Pokud si na toto netroufnete sami, můžete využít profesionální malíře pokojů.

Jak předejít plísním?

Nejdůležitější, co může být, je snažit se vlhkost v místnosti omezit na minimum a větrat. Pokud máte plíseň na zdi v koupelně, po každé sprše je potřeba větrat.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si vybavení na úklid:

Pokračujte v čtení blogu: