Jak odstranit skvrny od borůvek?

Kromě blahodárného vlivu na lidské tělo. Jsou plné antioxidantů a posilují naši imunitu. Borůvky skvěle chutnají a když mluvíme o těch lesních, tak i silně barví a není jednoduché dostat fialové skvrny z oblečení.

jak-odstranit-skvrny-z-boruvek

Jak odstranit skvrny od borůvek? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Důležité je zakročit co nejdřív a skvrnu ihned po zašpinění ponořit do studené vody. Teplá voda by zašpinění uškodila a v pračce by se zaprala a její odstranění by bylo obtížné až nemožné. Na bavlněné a lněné oblečení pomáhá namočit ho do kyselého mléka alespoň na půl hodiny. Pak ho vyperte ručně v teplé vodě a nakonec v pračce jako obvykle.

Na odstranění skvrn z vlněného svetru použijte citrón. Postižené místo potírejte půlkou citrónu, dokud skvrna nezmizí. Je možné šťávu z citrónu vymačkat přímo do vody a nechat odmočit alespoň 30 minut. Stejným pomocníkem je i kyselina citrónová. Nakonec svetr vypláchněte pod teplou vodou a vyperte v pračce jako obvykle. Z hedvábí skvrnu odstraníte pomocí alkoholu.

Buď můžete skvrnu potírat hadříkem namočeným v lihu nebo dát halenku přímo do vody s alkoholem. Nemusíte shánět vysokoprocentní alkohol, poslouží vám třeba obyčejná vodka. Nakonec propláchněte v teplé vodě a dejte vyprat do pračky. Pokud se rozhodnete pro chemii jako je odstraňovač skvrn, používejte ho vždy podle návodu.

V případě, že nemáte nic z toho po ruce a zůstanou vám na oblečení zaschlé skvrny, operace bude mnohem složitější. Pomoci by vám mohl zředěný peroxid vodíku nebo žlučové mýdlo.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení