UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se zbavit zápachu zatuchliny?

Se zatuchlinou se můžete setkat nejenom ve starých domech, chatách a chalupách, ale i v těch nových. Zatuchlina se může objevit třeba i ve skříních, na oblečení, na knížkách apod. Jak se zbavit zápachu zatuchliny jednou a provždy?

jak-se-zbavit-zatuchliny

Jak se zbavit zatuchliny?

Co vlastně zatuchlinu jako takovou způsobuje?

Za nepříjemným zápachem stojí viry a bakterie, které navíc negativně působí na náš imunitní systém. A i z toho důvodu je důležité zatuchliny se co nejdříve zbavit. Těmto virům a bakteriím se skvěle daří ve vlhkém a nedostatečně větraném prostředí. Důležitá je tedy především prevence.

Jak odstranit zatuchlinu z prádla?

Je vaše oblečení cítit zatuchlinou, protože jste ho nechali zapomenuté vyprané v pračce? To má jediné řešení, a sice prádlo znovu vyprat. Můžete ho i na chvíli namočit do vody smíchané s octem. Někdy ovšem může být na vině i praní na příliš nízkou teplotu. Zápach se pak může objevit i v pračce samotné a z té se pak přenáší na oblečení. Nezapomeňte tedy pravidelně čistit i vaši pračku. Je cítit zatuchlinou prádlo, které máte ve skříni? Můžete vyzkoušet i trik s jedlou sodou. Oblečení dejte do igelitového sáčku a přisypte k němu trochu jedné sody. Ta se postará o pohlcení nepříjemných pachů.

potreby-pro-kutily

Jak se zbavit zatuchliny v nábytku?

Máte doma starší nábytek, ze kterého se line nepříjemný odér, ale vy se tohoto nábytku nedokážete vzdát? Pak můžete zkusit do skříně umístit misku s octem, který skvěle pohlcuje pachy. O provonění se postará i levandulový olej. Ten stačí kápnout do misky s vodou a opět umístit do skříně. Skvělým tipem je i mletá káva nasypaná v plátěných sáčcích. Pokud tyto rady nezaberou, pak nezbývá než sáhnout po něčem účinnějším. Dobrou službu vám prokáží nejrůznější chemické prostředky. Můžete zkusit i svěřit váš nábytek odborníkům, kteří se postarají o profesionální odstranění nepříjemného pachu zatuchliny.

Babské rady jak se zbavit zápachu zatuchliny

První tip - Větrání v místnosti

Jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit zápachu zatuchliny, je zajistit dostatečnou ventilaci v místnosti. Otevřete okna a dveře, abyste vyvětrali vzduch v místnosti. To pomůže odstranit přebytečnou vlhkost a zabrání tvorbě plísní, která může způsobit zápach zatuchliny ve vašem bytě či domě.

Druhý tip - Čistota nadevšechno

Dalším krokem je udržovat místnost čistou a uklizenou. Uklízejte pravidelně a odstraňujte nečistoty, prach a odpadky, abyste předešli tvorbě zápachu zatuchliny.

Třetí tip - Odstraňovač zápachu

Existují různé odstraňovače zápachu, které můžete použít k odstranění zápachu zatuchliny. Tyto produkty obsahují látky, které neutralizují nebo maskují zápach, a jsou k dostání v kamenných obchodech, kam si můžete zajít osobně a vybrat si vůni, která se vám bude líbit, nebo online z pohodlí domova na různých internetových e-shopech.

Čtvrtý tip - Větrák jako šikovný pomocník

Pokud máte problémy s opakovaným výskytem zápachu zatuchliny, může být užitečné zainvestovat do větráku, který pomůže odvádět vlhkost, osvěží místnost a odstraní přebytečný vzduch z místnosti.

Pátý tip - Odstraňte příčinu

Abyste se zbavili zápachu zatuchliny natrvalo, je důležité odstranit příčinu - to znamená, že prvně musíte zjistit, odkud se zápach zatuchliny bere, abyste se ho mohli jednou provždy zbavit a nemuseli tato opatření provádět neustále dokola a nemuseli se trápit se zápachem.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si vybavení na úklid:

Pokračujte v čtení blogu: