UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak sundat prstýnek?

Milé ženy, už se vám stalo, že se vám prstýnek zasekl na prstu? Mně totiž ano a řeknu vám, že jsem se pěkně vyděsila. Možná jsem si za to mohla trochu sama, asi jsem si ten starý prstýnek s akvamarínem neměla nandávat. Proč jsem jen zatoužila ukázat celému světu, že jsem hrdá vodnářka ...

jak-sundat-prstynek

Jak sundat prstýnek? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Následující den ráno jsem se probudila s pocitem, že mě něco svírá na prsteníčku. S hrůzou jsem se na prst podívala a zjistila jsem, že ho mám celý červený. „To mi takhle natekly přes noc prsty? Co s tím teď jako budu dělat?“ vyděsila jsem se. Napřed jsem s prstýnkem zkusila točit ze strany na stranu a sunout ho pomaličku nahoru, ale protože mě to bolelo, musela jsem s tím přestat.

Vzpomněla jsem si, že ve filmech prst vždycky namažou něčím mastným. S vidinou zachráněného prstu jsem rychle utíkala do kuchyně pro máslo... Ponořila jsem si do rozteklého másla (nebojte, bylo studené) skoro celou ruku, ale stejně se mi prstýnek nepodařilo sundat. Vyzkoušela jsem ještě nějaké kosmetické přípravky, jako je krém, dětský olejíček či šampón. Ale pořád nic nezabíralo, prstýnek se posunul jen o pár milimetrů.

S vypětím posledních sil jsem zavolala svojí mamce, která mi vždycky se vším poradila. Doufala jsem, že bude mít se sundáváním prstýnku z oteklého prstu více zkušeností. „Tak tobě nejde sundat prstýnek? Holčičko, uklidni se, nadechni se a jdi se projít...“ Přišlo mi to zvláštní, ale moje mamka vždycky věděla, co říká, a tak jsem ji poslechla. Až později z ní vypadlo, že účelem procházky bylo, abych se uklidnila. Ale prý by mi mohl pomoct i chlad. No tak skoro...

Mamka mi ještě poradila, ať 5 minut v kuse mávám z okna na dělníky a držím při tom ruku nahoře. Dodala, ať potom pod prstýnek provleču zubní nit, obmotám si jí prst až ke kloubu a pomalu nit odmotávám směrem nahoru. Samozřejmě jsem si myslela, že si ze mě dělá jenom srandu. Ale jelikož už jsem začínala být zoufalá a v hlavě se mi rýsovaly scénáře o tom, jak budu muset zavolat hasiče nebo doktora, tak jsem to přece jen vyzkoušela. Akorát jsem mávala sama sobě do zrcadla, které máme naproti posteli.

Nebudete tomu věřit, ale nakonec jsem prstýnek pomocí nitě skutečně dostala dolů. Nevím, jestli mi pomohla chladná procházka, mávání nebo nit, ale konečně jsem ho neměla na prstu! Takže jsem nakonec skutečně světu ukázala, jaká jsem vodnářka – prstýnek s akvamarínem jsem si už víckrát nenasadila.

Pro Dudlu napsala překladatelka: Lucie Ušiaková

Vyberte si doplňky do koupelny:

Pokračujte v čtení blogu: